Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bułgaria: Odwołano odpowiedzialną za śledztwo ws. zamachu w Burgas

0
Podziel się

Odpowiedzialna za śledztwo w sprawie lipcowego zamachu na autobus z izraelskimi turystami na lotnisku w bułgarskim Burgas została wykluczona z dochodzenia.

Bułgaria: Odwołano odpowiedzialną za śledztwo ws. zamachu w Burgas
(AP/Fotolink/East News)
bEgwUpGt

Odpowiedzialna za śledztwo w sprawie lipcowego zamachu na autobus z izraelskimi turystami na lotnisku w bułgarskim Burgas została wykluczona z dochodzenia, gdyż ujawniła mediom informacje na jego temat - podała agencja BTA.

- Szefowa wydziału śledczego w Burgas Stanelia Karadżowa _ ujawniła dziennikarzom informacje na temat śledztwa bez skonsultowania się z prokuratorem i bez jego zgody _ - pisze BTA, cytując dokument prokuratury.

3 stycznia w wywiadzie udzielonym dziennikowi _ 24 godziny _ Karadżowa ogłosiła, że ustalono tożsamość jednego z dwóch wspólników sprawcy ataku, w którym zginęło - oprócz zamachowca - pięciu izraelskich turystów i bułgarski kierowca, a ponad 30 osób zostało rannych.

bEgwUpGv

Poinformowała, że zidentyfikowany mężczyzna nie jest Bułgarem. _ - Pochodzi z kraju, w którym nie pojawiał się od 6 lat. Obecnie jest ścigany międzynarodowym listem gończym _ - mówiła.

Ministerstwo spraw wewnętrznych oficjalnie nie zdementowało tych informacji, stwierdzając jedynie, że komentowanie dochodzenia na tym stadium może być _ niebezpieczne _.

Prawie sześć miesięcy po zamachu wciąż nie ustalono tożsamości zamachowca, choć bułgarskie władze dysponują jego odciskami palców, profilem DNA oraz zdjęciami. Sprawdzenie w bazie danych Interpolu nie przyniosło rezultatów.

Ostatnio utworzono nowy portret pamięciowy zamachowca. Opublikowanie przez Interpol pierwszego portretu, z 2 sierpnia, nie przyniosło rezultatów.

bEgwUpGB

Nikt nie przyznał się do ataku. Jednak według władz Izraela za zamachem terrorystycznym - pierwszym w Bułgarii od ponad 25 lat - stoją libańskie ugrupowanie szyickie Hezbollah i Iran. Stanowisko to podzielają Stany Zjednoczone. Teheran kategorycznie temu zaprzecza.

Bułgarskie władze nie wypowiedziały się dotychczas w tej sprawie, podkreślając, że należy zaczekać na wyniki śledztwa i ustalenie tożsamości sprawców.

Czytaj więcej w Money.pl
Pomagał zamachowcowi. Wiedzą kim jest Ustalono tożsamość jednego z dwóch wspólników sprawcy lipcowego zamachu na autobus z izraelskimi turystami na lotnisku w bułgarskim porcie Burgas - poinformowała w środę wieczorem telewizja BTV.
Zamachowiec z Burgas miał pomoc z zewnątrz Sprawca zamachu na autobus z izraelskimi turystami na lotnisku w Burgas korzystał z pomocy co najmniej trzech zagranicznych wspólników.
Nasi wracają do kraju po zamachu w Burgas W związku z zamieszaniem spowodowanym zamkniętym lotniskiem, MSZ radzi polskim turystom pilnie śledzić informacje o tym, skąd i dokąd będą organizowane ich loty.
bEgwUpGW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)