Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budżet 2015. Rząd oszczędza na niepełnosprawnych

0
Podziel się:

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zgodnie z projektem budżetu na 2015 r. będzie mógł wydać 4,8 mld zł, czyli mniej niż w tym roku.

Budżet 2015. Rząd oszczędza na niepełnosprawnych
(Daquella manera/CC/Flickr)

Najwięcej pójdzie na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych - ponad 3 mld zł.

Tegoroczny plan finansowy PFRON to prawie 5 mld zł. 60 mln zł uzyskają gminy za utracone dochody podatkowe od prowadzących zakłady pracy chronionej, 48 mln zł zaplanowano na realizację programów wspieranych ze środków pomocowych Unii Europejskiej, a 40 mln zł na działania wyrównujące różnice między regionami.

Pulę prawie 74,5 mln zł w planie finansowym PFRON przeznaczono na programy rehabilitacji społecznej i zawodowej zatwierdzane przez Radę Nadzorczą Funduszu, a 7 mln zł na zwrot kosztów budowy lub rozbudowy firm i dostosowanie do potrzeb pracowników niepełnosprawnych.

Sam PFRON wyda na własne cele 336,2 mln zł, m.in. 52,3 mln zł pójdzie na wynagrodzenia osobowe, 47 mln zł na zakup usług, a 62,6 mln ma trafić na inwestycje i zakupy inwestycyjne.

Milion złotych zostanie przeznaczone na dofinansowanie kosztów szkolenia języka migowego lub część kosztów zatrudnienia tłumacza.

Czytaj więcej w Money.pl
Więcej pieniędzy w budżecie 2015 na potrzeby Kancelarii Sejmu i Senatu Sprawdź, o ile wzbogaci się polski parlament.
Ile kasy w budżecie na sprawy zagraniczne? Sprawdź, gdzie rząd odbierze, a gdzie dołoży.
Rząd o budżecie na 2015. Zamrożą płace w administracji? Przewidziano w nim ponad 3-proc. wzrost PKB, średnioroczną inflację zapisano na poziomie 1,2 procent.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)