Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brytyjscy muzułmanie giną w Syrii

0
Podziel się:

Londyński dziennik The Daily Telegraph oceniał liczbę brytyjskich muzułmanów walczących w Syrii na około 100.

Brytyjscy muzułmanie giną w Syrii
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Według doniesień, w tym tygodniu w Idlib w Syrii zginęło dwóch obywateli brytyjskich. Jeden z nich przypuszczalnie służył w oddziałach powstańców.

Jak podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, miał przy sobie brytyjski paszport, a jego zwłoki dostały się w ręce syryjskiej armii rządowej. Brytyjskie MSZ stara się zweryfikować tożsamość zabitego i informacje o jego udziale w walkach.

W zeszłym miesiącu minister spraw zagranicznych William Hague powiedział, że po stronie powstańców w Syrii walczy _ znaczna liczba _ brytyjskich muzułmanów. Dodał, że radykalne ugrupowania islamskie przyciągają ochotników z zagranicy, a sytuacja wojenna stwarza im możliwości odbycia gruntownego szkolenia wojskowego.

W marcu londyński dziennik _ The Daily Telegraph _ oceniał liczbę brytyjskich muzułmanów walczących w Syrii na około 100. Według innych relacji, ta liczba stale się zmienia, gdyż część przyjeżdża do Syrii na krótkie _ wojenne wakacje _ i wraca potem do domu.

Drugi zabity Brytyjczyk to doktor Isa Abdur Rahman, który pracował w Syrii dobroczynnie, prowadząc w Idlib szpital polowy dla ludności cywilnej. Szpital został zbombardowany w środę i pochodzący z Londynu dr Abdur Rahman zmarł wkrótce potem wskutek odniesionych ran.

Czytaj więcej w Money.pl
UE znosi ważne embargo. Dzieli strony konfliktu Broń sprzedawać można, ale zostają wszystkie sankcje finansowe i gospodarcze.
Rosja ujawnia, kiedy wyśle rakiety do Syrii Dostawa mogłaby zostać przyspieszona, gdyby sąsiednie kraje podjęły ataki powietrzne na Syrię.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)