Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brytyjka skazana na śmierć za przemyt

0
Podziel się:

Kobieta schwytana w Indonezji, próbowała przemycić prawie pięć kilogramów kokainy. Twierdzi, że została zmuszona.

Brytyjka skazana na śmierć za przemyt
(PAP/EPA)

Na karę śmierci skazał sąd w Indonezji 56-letnią Brytyjkę, która próbowała przemycić prawie pięć kilogramów kokainy. Kobieta twierdzi, że została zmuszona do przewiezienia narkotyków przez przemytników, którzy grozili jej dzieciom.

Lindsay Sandiford została aresztowana na wyspie Bali podczas rutynowej kontroli bagażu. Pod podszewką jej walizki znaleziono 4,8 kg kokainy. Na Bali kobieta przyleciała ze stolicy Tajlandii, Bangkoku.

Oskarżenie domagało się dla Brytyjki 15 lat więzienia, jednak - zdaniem sądu - nie wystąpiły żadne okoliczności łagodzące, a kobietę nie obchodziły konsekwencje jej czynu.

Sandiford została skazana także za przynależność do szajki przemytniczej, złożonej w sumie z czworga Brytyjczyków. Dwoje z nich zostało w ubiegłym roku skazanych na kilka lat więzienia za posiadanie narkotyków i niezgłoszenie przestępstwa, a wobec trzeciej osoby wciąż toczy się proces, również za posiadanie narkotyków.

Brytyjska organizacja praw człowieka Reprieve broni Sandiford, twierdząc, że _ została namierzona przez przemytników, którzy grozili jej dzieciom _.

W oświadczeniu Sandiford przeprosiła _ Republikę Indonezji oraz jej obywateli _ za swój udział w przestępstwie. _ Nigdy nie wzięłabym udziału w czymś podobnym, gdyby nie to, że życie moich dzieci było w niebezpieczeństwie, a ja musiałam je chronić _ - dodała.

Indonezyjskie prawo należy do najsurowszych na świecie w kwestii karania za przestępstwa narkotykowe. BBC przypomina jednak, że orzekane za nie kary śmierci są rzadko wykonywane.

Brytyjskie MSZ poinformowało, że pozostaje w bliskim kontakcie z _ obywatelką brytyjską, której grozi kara śmierci _.

Czytaj więcej w Money.pl
Przemytnicy narkotyków kończą działalność Dziewięć osób odpowie za przemyt narkotyków z Holandii. W sumie przerzucili do Polski środki odurzające o łącznej wartości 20 milionów złotych.
Chcą zalegalizować sprzedaż narkotyków Karanie za narkotyki nie przynosi żadnych efektów, dlatego członkowie brytyjskiego parlamentu chcą zalegalizowania szkodliwych używek.
Konfiskują tonę narkotyków dziennie Irańska policja konfiskuje handlarzom narkotyków ponad tonę narkotyków dziennie. W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy zatrzymano ponad 200 tysięcy przemytników.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)