Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brutalny gwałt w Indiach. Rząd i policja reagują

0
Podziel się

Brutalna napaść wywołała oburzenie w kraju. Wybuchły protesty uliczne. W odpowiedzi rząd Indii wprowadził surowsze kary za napaści seksualne.

Brutalny gwałt w Indiach. Rząd i policja reagują
(AP/Fotolink/East News)
bEqAWKrp

Indyjska policja zatrzymała 10 mężczyzn i zarzuciła sześciu z nich zgwałcenie 21-latki na południu kraju - poinformowała funkcjonariuszka policji. Od roku w Indiach trwa debata na temat przemocy seksualnej, wywołana przez brutalny gwałt zbiorowy w Delhi.

Według przedstawicielki policji Moniki Bharadwaj młoda kobieta o imieniu Smitha twierdzi, że została dwukrotnie uprowadzona i zgwałcona w portowym mieście Karaikkal, na terytorium związkowym Puduććeri. 21-latka trafiła do szpitala. W wyniku gwałtu nie odniosła jednak poważnych obrażeń.

Kobieta została porwana przez trzech mężczyzn, gdy ok. północy we wtorek wracała ze spotkania. Po trzech godzinach wypuszczono ją. Zadzwoniła do znajomych, prosząc o pomoc, ale zanim ci zdążyli ją znaleźć, porwało ją siedmiu innych mężczyzn. Samochodem zabrali ją w nieznane miejsce i tam wielokrotnie zgwałcili - relacjonowała funkcjonariuszka policji.

bEqAWKrr

Obecnie zatrzymani są przesłuchiwani. Policja próbuje ustalić, czy się znali czy też należeli do dwóch oddzielnych grup.

Do ataku doszło kilka dni po rocznicy brutalnego gwałtu zbiorowego w Delhi. 16 grudnia 2012 r. sześciu sprawców zaatakowało młodą studentkę i jej towarzysza w prywatnym autobusie, do którego para wsiadła wracając z kina. Kobieta został wielokrotnie zgwałcona; parę pobito przed wyrzuceniem z pojazdu na drogę. Po dwóch tygodniach 23-latka zmarła w szpitalu w Singapurze w wyniku obrażeń.

Brutalna napaść wywołała oburzenie w kraju. Wybuchły protesty uliczne. W odpowiedzi rząd Indii wprowadził surowsze kary za napaści seksualne i inne przestępstwa wobec kobiet, np. handel kobietami czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej.

We wrześniu sąd w Delhi skazał na karę śmierci przez powieszenie czterech mężczyzn, którzy zgwałcili 23-latkę. Miesiąc wcześniej niepełnoletni sprawca został skazany na trzy lata pobytu w zakładzie poprawczym. Szósty z oskarżonych popełnił samobójstwo w areszcie.

bEqAWKrx
Czytaj więcej w Money.pl
Ten brutalny gwałt zmienia Indie Przemoc wobec kobiet nie jest już tematem tabu i coraz więcej spraw zgłaszanych jest na policję.
Sprawcy gwałtu na fotoreporterce skazani Sąd ukarał pięciu mężczyzn, którzy w sierpniu zaatakowali brytyjską reporterkę w Bombaju.
Zbiorowy gwałt w Indiach. Podejrzani są... Indyjska policja aresztowała już wszystkich pięciu mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie młodej fotoreporterki w Bombaju.
bEqAWKrS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)