Notowania

Przejdź na
indie
27.12.2013 18:50

Brutalny gwałt w Indiach. Rząd i policja reagują

Brutalna napaść wywołała oburzenie w kraju. Wybuchły protesty uliczne. W odpowiedzi rząd Indii wprowadził surowsze kary za napaści seksualne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Indyjska policja zatrzymała 10 mężczyzn i zarzuciła sześciu z nich zgwałcenie 21-latki na południu kraju - poinformowała funkcjonariuszka policji. Od roku w Indiach trwa debata na temat przemocy seksualnej, wywołana przez brutalny gwałt zbiorowy w Delhi.

Według przedstawicielki policji Moniki Bharadwaj młoda kobieta o imieniu Smitha twierdzi, że została dwukrotnie uprowadzona i zgwałcona w portowym mieście Karaikkal, na terytorium związkowym Puduććeri. 21-latka trafiła do szpitala. W wyniku gwałtu nie odniosła jednak poważnych obrażeń.

Kobieta została porwana przez trzech mężczyzn, gdy ok. północy we wtorek wracała ze spotkania. Po trzech godzinach wypuszczono ją. Zadzwoniła do znajomych, prosząc o pomoc, ale zanim ci zdążyli ją znaleźć, porwało ją siedmiu innych mężczyzn. Samochodem zabrali ją w nieznane miejsce i tam wielokrotnie zgwałcili - relacjonowała funkcjonariuszka policji.

Obecnie zatrzymani są przesłuchiwani. Policja próbuje ustalić, czy się znali czy też należeli do dwóch oddzielnych grup.

Do ataku doszło kilka dni po rocznicy brutalnego gwałtu zbiorowego w Delhi. 16 grudnia 2012 r. sześciu sprawców zaatakowało młodą studentkę i jej towarzysza w prywatnym autobusie, do którego para wsiadła wracając z kina. Kobieta został wielokrotnie zgwałcona; parę pobito przed wyrzuceniem z pojazdu na drogę. Po dwóch tygodniach 23-latka zmarła w szpitalu w Singapurze w wyniku obrażeń.

Brutalna napaść wywołała oburzenie w kraju. Wybuchły protesty uliczne. W odpowiedzi rząd Indii wprowadził surowsze kary za napaści seksualne i inne przestępstwa wobec kobiet, np. handel kobietami czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej.

We wrześniu sąd w Delhi skazał na karę śmierci przez powieszenie czterech mężczyzn, którzy zgwałcili 23-latkę. Miesiąc wcześniej niepełnoletni sprawca został skazany na trzy lata pobytu w zakładzie poprawczym. Szósty z oskarżonych popełnił samobójstwo w areszcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten brutalny gwałt zmienia Indie Przemoc wobec kobiet nie jest już tematem tabu i coraz więcej spraw zgłaszanych jest na policję.
Sprawcy gwałtu na fotoreporterce skazani Sąd ukarał pięciu mężczyzn, którzy w sierpniu zaatakowali brytyjską reporterkę w Bombaju.
Zbiorowy gwałt w Indiach. Podejrzani są... Indyjska policja aresztowała już wszystkich pięciu mężczyzn podejrzanych o zgwałcenie młodej fotoreporterki w Bombaju.
Tagi: indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz