Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brudziński krytycznie komisji w sprawie Macierewicza

0
Podziel się:

Z pomysłem powołania tego gremium wystąpił Twój Ruch. Komisja miałaby zbadać okoliczności likwidacji WSI.

na zdj. Joachim Brudziński
na zdj. Joachim Brudziński (Jan Bielecki/East News)

_ _- _ Sejmowa komisja śledcza w sprawie Antoniego Macierewicza? To odwrócenie uwagi od problemów _ - tak uważa poseł PiS Joachim Brudziński.

Z pomysłem powołania tego gremium wystąpił Twój Ruch. Komisja miałaby zbadać okoliczności likwidacji WSI.

Joachim Brudziński mówił w radiowej Jedynce, że Twój Ruch stworzyli doradcy wizerunkowi obecnego premiera. I teraz ci _ pomocnicy Tuska _ chcą wywołać awanturę i _ kolejną sieczkę _ w parlamencie.

Zdaniem posła Brudzińskiego, sprawa WSI to tylko pretekst. Prawdziwą przyczyną powołania komisji jest walka z Antonim Macierewiczem i prokuraturą.

Joachim Brudziński nie wyklucza, że rządzący politycy chcą się zemścić na prokuraturach za umorzenie śledztwa w sprawie likwidacji WSI i wszczęcie go wobec Sławomira Nowaka. Poseł Brudziński mówił, że premier kilkakrotnie zapowiadał wsparcie dla byłego ministra transportu. Poseł PiS odebrał to jako próbę _ dobrania się _ przez premiera do _ niepokornych prokuratorów _.

Polityk PiS chwalił też samego Antoniego Macierewicza. Jego zdaniem, temu politykowi należy się szacunek za likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych. W opinii Brudzińskiego, służby te w większości nie zajmowały się tym do czego były powołane.

Czytaj więcej w Money.pl
PO za komisją w sprawie Macierewicza? W Platformie Obywatelskiej nie zapadła jeszcze decyzja czy poprzeć powołanie komisji śledczej w sprawie Antoniego Macierewicza.
"Macierewicz - idziemy po ciebie" Janusz Palikot zebrał podpisy pod wnioskiem o komisję śledczą do spraw skutków działalności wiceprezesa PiS.
Oto dowód na "nietykalność" Macierewicza Trwające od 2007 roku śledztwo umorzono ze względu na brak znamion czynu przestępczego. Śledczy uznali, że Macierewicz nie był funkcjonariuszem publicznym.
Tusk przyjrzy się raportowi Macierewicza? Sprawą zajmowała się wczoraj sejmowa komisja ds. służb specjalnych. Posłowie PiS twierdzili, że szef SKW nie przedstawił dowodów, że raport z likwidacji WSI był przekazywany nieupoważnionym osobom przed upublicznieniem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)