Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brudziński: Odpowiedzialność polityczna koalicji za fałszerstwa

0
Podziel się:

Zdaniem Joachima Brudzińskiego, władza odpowiada też za wadliwie działający kodeks wyborczy.

Brudziński: Odpowiedzialność polityczna koalicji za fałszerstwa
(Jan Bielecki/East News)

- _ Koalicja odpowiada politycznie za fałszerstwa wyborcze _ - mówi poseł PiS Joachim Brudziński. Wczoraj podobne oskarżenie sformułował w Sejmie prezes tej partii Jarosław Kaczyński.

Dziś jego partyjny kolega mówił w radiowej Trójce, że odpowiedzialność polityczna spada na obecną władzę, bo to ona odpowiada za _ chaos bałagan i kompromitację państwa _. Zdaniem Brudzińskiego, władza odpowiada też za wadliwie działający kodeks wyborczy.

Jak podkreślał, PiS zgłaszał do niego zastrzeżenia w 2010 roku, część z nich uwzględnił Trybunał Konstytucyjny, jednak przeciwny zmianom był między innymi prezydent. Poseł Prawa i Sprawiedliwości mówił, że najważniejsze nieprawidłowości w wyborach to dosypywanie kart do urn i stawianie na nich dodatkowych krzyżyków, a także przekupstwa wyborcze za oddanie głosu na kandydata.

Joachim Brudziński odparł też zarzuty premier i marszałka Sejmu o donos i skargę na Polskę w związku z uchwałą krytykującą przebieg polskich wyborów samorządowych, przyjętą przez frakcję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w europarlamencie.

Zdaniem gościa Trójki, PiS ma do tego prawo, bo - jak mówił - chce, by Polska była Europą i nie Białorusią. Dlatego partia Jarosława Kaczyńskiego _ wykorzysta każdy instrument _.

Na razie PiS zapowiada składanie dalszych protestów wyborczych. Ma na to czas do jutra, czyli do ostatniego dnia kampanii przed drugą turą wyborów samorządowych. Prawo i Sprawiedliwość apeluje o _ pełną mobilizację _ wyborców w drugiej turze.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory samorządowe. Władza dla PO i PSL w 15 województwach Tylko w jednym sejmiku - woj. podkarpackiego - rządzić będzie PiS.
Chcą banku miejskiego. PiS walczy o Katowice Zdaniem Kaczyńskiego stołeczność Katowic powinna być umocniona, bo ostatnie lata przyniosły miastu osłabienie.
PO ostro o Kaczyńskim. "To jest wprowadzanie białoruskich standardów w polityce" _ - Kontestowanie wyników wyborów przez liderów opozycji służy wyłącznie partyjnym interesom _ - uważa szefowa rządu.
Wyniki wyborów samorządowych 2014. PiS wygrywa o włos, ale to PO ma najwięcej mandatów Mimo procentowego zwycięstwa PiS to Platforma uzyskała najwięcej mandatów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)