Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
11.02.2013 16:55

Bronisław Komorowski dziękuje papieżowi

Prezydent: Chciałbym podziękować Benedyktowi XVI za wiele słów, gestów i decyzji świadczących o tym, że Polska i polski Kościół miał i ma nadal szczególne miejsce w jego sercu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eecpoland.eu)

Chciałbym podziękować papieżowi Benedyktowi XVI za wiele słów, gestów i decyzji świadczących o tym, że Polska i polski Kościół miał i ma nadal szczególne miejsce w jego sercu - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

Jak zaznaczył, decyzja papieża o abdykacji _ jest dla nas wszystkich zaskoczeniem _. _ Tym niemniej już dzisiaj, na gorąco, chciałbym podziękować za wiele papieskich słów, gestów i decyzji świadczących o tym, że Polska i polski Kościół miał i ma nadal szczególne miejsce w jego sercu _ - powiedział Komorowski.

Prezydent zaznaczył, że w sposób szczególny pragnie podziękować za rolę w procesie pojednania polsko-niemieckiego, począwszy od lat 60. ubiegłego wieku, aż po lata pontyfikatu.

_ - Pragnę podziękować za pielgrzymkę apostolską do naszego kraju, a nade wszystko za beatyfikację naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. Zachowamy to wszystko w naszej wdzięcznej, polskiej pamięci _ - oświadczył prezydent.

Benedykt XVI ogłosił, że ustąpi 28 lutego. O swej decyzji powiadomił na konsystorzu w Watykanie poświęconym kanonizacji grupy błogosławionych.

Czytaj więcej w Money.pl
Słowa uznania od prezydenta Francji Hollande nazwał decyzję papieża wyrażeniem woli, którą trzeba uszanować.
Brat papieża zdradza przyczynę abdykacji W kwietniu papież skończy 86 lat.
Abdykacja Benedykta XVI. Pontyfikat w cieniu kontrowersji Papież 28 lutego o godzinie 20 zrezygnuje ze stanowiska. Dziś ogłosił to światu.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz