Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Broń atomowa w Iranie. Gwardia Rewolucyjna zestrzeliła izraelski samolot

0
Podziel się:

Strona irańska twierdzi, że celem izraelskiej maszyny były zakłady wzbogacania uranu w Natanzu.

Broń atomowa w Iranie. Gwardia Rewolucyjna zestrzeliła izraelski samolot
(Nanking2012/CC BY-SA 3.0/en.wikipedia.org)

IGR poinformowała o zestrzeleniu pociskami rakietowymi izraelskiego szpiegowskiego samolotu bezzałogowego w pobliżu obiektu atomowego Natanz w środkowym Iranie.

Strona irańska twierdzi, że właśnie zakłady wzbogacania uranu w Natanzu były celem misji izraelskiej maszyny. Władze izraelskie nie skomentowały na razie tych doniesień. Izrael i Zachód podejrzewają Iran o prowadzenie prac nad bronią nuklearną. Teheran twierdzi, że jego program atomowy ma charakter czysto cywilny.

Sześć światowych mocarstw - stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemcy - prowadzi z Iranem negocjacje w sprawie ograniczenia jego programu atomowego w zamian za złagodzenie międzynarodowych sankcji gospodarczych. Rokowania te są na razie bezowocne i wyznaczony pierwotnie na 20 lipca ostateczny termin zawarcia porozumienia został przesunięty na 24 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Iran włączy się w działania zbrojne w Iraku? Zbrojna działalność sunnickiego Państwa Islamskiego budzi niepokój zarówno szyickiego Iranu, jak i Stanów Zjednoczonych, które od ponad 30 lat nie utrzymują z Teheranem stosunków dyplomatycznych.
Iran ograniczy program atomowy? Rozmowy Teheran deklaruje też wolę dalszej współpracy z grupą mocarstw 5+1 (stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ i Niemcy). Stara się ona wynegocjować porozumienie z Iranem, na mocy którego ograniczyłby on swój program atomowy.
Broń atomowa w Iranie. Rozmowy w sprawie programu nuklearnego ruszają Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Yukiya Amano przybył dziś do Teheranu, aby przyspieszyć dialog i współpracę z Iranem w kwestii irańskiego programu nuklearnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)