Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bradley manning
22.08.2013 15:19

Bradley Manning twierdzi, że jest kobietą

Bradley Manning, skazany został przez sąd wojskowy na 35 lat więzienia za przekazanie portalowi WikiLeaks setek tysięcy poufnych dokumentów USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/SHAWN THEW)

Bradley Manning, skazany przez sąd wojskowy na 35 lat więzienia za przekazanie portalowi WikiLeaks setek tysięcy poufnych dokumentów USA, twierdzi, że chce żyć jako kobieta o imieniu Chelsea.

Oświadczenie Manninga w tej sprawie odczytano dziś w telewizji NBC News.

Podczas procesu obrona portretowała Manninga, żołnierza geja, jako głęboko dręczonego problemami identyfikacji płciowej w czasie, gdy jawni homoseksualiści nie mogli służyć w siłach zbrojnych USA.

Obrońca Manninga, David Coombs, podkreślał w tym samym programie NBC News, że oczekuje, iż zostanie on ułaskawiony. Zapowiedział, że na początku przyszłego tygodnia zwróci się w tej sprawie do prezydenta Baracka Obamy.

Czytaj więcej w Money.pl
Informator WikiLeaks skazany na 35 lat Odpowiadał za szpiegostwo, kradzież, oszustwa komputerowe oraz pomoc wrogowi. Trybunał wojskowy oczyścił go tylko z ostatniego zarzutu.
Pokojowy Nobel dla informatora WikiLeaks? 100 tysięcy osób chce nagrodzić Bradleya Manninga.
Rusza proces informatora WikiLeaks Materiały przekazane przez Manninga portalowi WikiLeaks zostały wykorzystane przez media, budząc sensację w 2011 roku.
Tagi: bradley manning, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz