Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włoska mafia
12.07.2012 06:30

Boss mafii rozwiązywał problemy małżeńskie, godził skłóconych

Sądzony boss z Apulii cieszył się tak wielkim autorytetem wśród rodzinnych klanów, że rozwiązywał problemy małżeńskie i godził pary.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Boss mafii z Apulii, któremu właśnie postawiono szereg prokuratorskich zarzutów, cieszył się tak wielkim autorytetem wśród rodzinnych klanów, że rozwiązywał problemy małżeńskie i godził pary. Ten osobliwy aspekt jego działalności wyszedł na jaw podczas śledztwa.

Agencje prasowe podały, że 60-letni Carmelo Putignano, znany od dawna wymiarowi sprawiedliwości jako domniemany groźny boss jednego z gangów w okolicach Tarentu, został aresztowany pod zarzutem przynależności do mafii, wymuszeń, handlu narkotykami, nielegalnego posiadania broni i innych przestępstw mafijnych.

Przy tej okazji prowadzący dochodzenie w jego sprawie ustalili, między innymi na podstawie założonych podsłuchów, że gangster cieszył się taką charyzmą - również poza mafią - że pełnił rolę mediatora rodzinnego. Rozwiązywał spory o charakterze osobistym, interweniował w przypadku zdrad małżeńskich, godził skłócone pary.

Jego interwencje w tych delikatnych kwestiach określono, nie podając szczegółów, jako _ stanowcze _.

Czytaj więcej w Money.pl
Willa mafijnego bossa to teraz posterunek Dom uwięzionego bossa bossów cosa nostry Toto Riiny w Palermo zostanie zamieniona na posterunek karabinierów.
Mafijny boss bossów próbował się zabić W ostatnich latach rodzina Provenzano, odbywającego kilka wyroków dożywocia za zbrodnie mafijne, informowała o tym, że jest on ciężko chory.
Mafia silniejsza od państwa i nie do pokonania Połowa młodych Włochów ocenia, że mafia jest silniejsza od państwa.
Tagi: włoska mafia, mafia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz