Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afganistan
24.03.2011 19:40

Borowiec pobił w Afganistanie dyplomatę?

Sprawę wyjaśnia prokuratura, BOR i Żandarmeria Wojskowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/FLickr)

Polski dyplomata twierdzi, że został pobity przez funkcjonariusza BOR w bazie Bagram w Afganistanie, gdy czekał 22 marca na wylot do kraju. Sprawę wyjaśnia prokuratura, BOR i Żandarmeria Wojskowa.

O incydencie napisał w swoim wydaniu internetowym _ Newsweek _. Według tygodnika, pracownik MSZ, czekający w bazie Bagram na wylot do Polski, zgłosił naruszenie nietykalności cielesnej. Sprawcą miał być oficer Biura Ochrony Rządu. Okoliczności wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa.

Żandarmeria nie udziela jednak informacji w tej sprawie. Jej rzecznik ppłk Marcin Wiącek tłumaczy, że nie jest uprawniony do informowania o zdarzeniu i odsyła do Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Ta z kolei podkreśla, że funkcjonariusze BOR nie podlegają jej jurysdykcji. Jak powiedział rzecznik prasowy NPW płk Zbigniew Rzepa, sprawą zajmie się prokuratura cywilna. Która konkretnie, to zależy od miejsca zamieszkania funkcjonariusza BOR.

Po otrzymaniu informacji o incydencie szef BOR polecił wszczęcie postępowania wyjaśniającego. _ Podjęto także decyzję o odwołaniu funkcjonariusza do kraju. W tym czasie funkcjonariusz BOR nie wykonywał żadnych działań ochronnych _ - powiedział PAP rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz.

Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz