Notowania

bor
18.06.2013 12:59

BOR tłumaczy się w sprawie ochrony premiera w Dzień Dziecka

W czasie obchodów Dnia Dziecka osoby wchodzące do gmachu kancelarii premiera zostały skontrolowane przez BOR, a po zakończeniu imprezy cały teren został szczegółowo sprawdzony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

W czasie obchodów Dnia Dziecka osoby wchodzące do gmachu kancelarii premiera zostały skontrolowane przez BOR, a po zakończeniu imprezy cały teren został szczegółowo sprawdzony. W czasie imprezy zastosowano inne, dodatkowe metody i formy ochrony - podało MSW.

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Małgorzata Woźniak odniosła się w ten sposób do publikacji _ Rzeczpospolitej _, która podała, że premier Donald Tusk polecił BOR, by 1 czerwca nie sprawdzało tysięcy osób, które odwiedziły jego siedzibę. Jak napisała gazeta, szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz zwrócił się w tej sprawie do BOR o wyjaśnienia.

Jak poinformowała Woźniak w komunikacie przesłanym we wtorek PAP, szef MSW otrzymał szczegółowe wyjaśnienia, z których wynika, że osoby wchodzące do budynku KPRM zostały skontrolowane. Ponadto cały teren po zakończonych obchodach został szczegółowo sprawdzony _ pod kątem pirotechnicznym oraz pod każdym innym względem _.

_ - Pragnę podkreślić, że w czasie trwania imprezy zastosowano inne dodatkowe metody i formy ochrony _ - powiedziała Woźniak.

Zastrzegła przy tym, że podanie szczegółowych informacji o prowadzonych przez funkcjonariuszy BOR czynnościach jest niemożliwe. _ - Kwestie te opatrzone są klauzulą niejawności i podlegają ochronie na podstawie ustawy o ochronie informacji niejawnych _ - podkreśliła rzeczniczka MSW.

1 czerwca w ogrodach kancelarii premiera zorganizowano piknik z okazji Dnia Dziecka. Dzieci z rodzicami mogły zobaczyć sprzęt policyjny, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, teatralnych, przyglądać się doświadczeniom naukowym, wziąć udział w zabawach sportowych.

Czytaj więcej w Money.pl
To cenny partner dla Grupy Wyszehradzkiej Zdaniem Tuska, Japonia, specjalizująca się w energetyce jądrowej, opartej na energii odnawialnej i czystym węglu, to cenny partner dla Grupy Wyszehradzkiej.
Tusk przekonuje, że kryzys można zwalczyć Donald Tusk spotkał się z premierem portugalskiego rządu Pedro Passosem Coelho.
Wybory na szefa PO: Bratobójcza wojna _ Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin walczą o przetrwanie w partii i o piękną porażkę. _
Tagi: bor, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz