Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Boliwia przyjmie Snowdena? Prezydent Morales oferuje azyl

0
Podziel się:

Ofertę azylu składa w proteście przeciwko USA i państwom europejskim.

Boliwia przyjmie Snowdena? Prezydent Morales oferuje azyl
(PAP/EPA)

Prezydent Boliwii Evo Morales oświadczył, że jego kraj udzieli azylu ściganemu przez władze USA za ujawnienie tajemnic państwowych Edwardowi Snowdenowi, jeśli wystąpi on z takim wnioskiem.

Snowden przekazał mediom obszerne informacje na temat prowadzonej przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) globalnej inwigilacji łączności internetowej. Informacje te zdobył w trakcie pracy w firmie komputerowej, będącej partnerem zewnętrznym NSA.

Jak zaznaczył Morales, Snowden będzie w Boliwii mile widziany. Dodał, iż ofertę azylu składa w proteście przeciwko USA i państwom europejskim, które - jak twierdzi - czasowo blokowały jego przelot z Moskwy do kraju pod pretekstem, iż na pokładzie samolotu znajduje się Snowden.

Wcześniej dwaj inni lewicowi przywódcy latynoamerykańscy - prezydent Wenezueli Nicolas Maduro i prezydent Nikaragui Daniel Ortega - również zaoferowali schronienie Snowdenowi, który, jak się sądzi, nadal przebywa w strefie tranzytowej moskiewskiego międzynarodowego portu lotniczego Szeremietiewo.

Czytaj więcej w Money.pl
Boliwia żąda przeprosin po _ skandalu _ Samolot prezydenta został zmuszony do zmiany planu lotu w związku z tym, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) podejrzewała, że na jego pokładzie może znajdować się Edward Snowden.
Boliwia domaga się wyjaśnień od Europy La Paz ogłosiło, że będzie się domagało wyjaśnień od Francji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii.
Snowden wciąż prosi o azyl. Tym razem jednak... Demaskatorski portal WikiLeaks poinformował na Twitterze, że Edward Snowden, oskarżany przez USA o ujawnienie tajnych informacji, wystąpił o azyl polityczny do kolejnych sześciu krajów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)