Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boko Haram. Państwa Afrykańskie spotkają się w środę w tej sprawie

0
Podziel się

Przywódcy państw afrykańskich ustalili na środę spotkanie w Gwinei Równikowej.

Boko Haram. Państwa Afrykańskie spotkają się w środę w tej sprawie
(AP/FOTOLINK)
bEiRPNmd

Przywódcy państw Afryki Zachodniej i Środkowej spotkają się w środę w sprawie Boko Haram, nigeryjskiej terrorystycznej bojówki islamskiej, dążącej do przejęcia władzy w kraju.

Podczas szczytu w Malabo w Gwinei Równikowej liderzy krajów należących do Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej i Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Środkowej opracują wspólną strategię walki z terrorystami z Boko Haram. Organizacja ta chce utworzyć w Nigerii muzułmańskie państwo wyznaniowe i wprowadzić w nim prawo szariatu.

Boko Haram kontroluje w Nigerii ok. 52 tys. kilometrów kwadratowych, obszar na którym żyje około 2 milionów ludzi. W zamachach i atakach organizowanych od kilku lat przez bojówki zginęło kilkanaście tysięcy osób.

bEiRPNmf
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/m282485.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/islam;w;nigerii;znaleziono;10-letnia;dziewczynke;opasana;ladunkami;wybuchowymi,136,0,1591176.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Dziewczynka miała wysadzić się w szkole Policja zatrzymała dwóch członków sekty Boko Haram, którzy wieźli dziewczynkę samochodem. Podejrzani usiłowali uciec, ale aresztowano ich w stanie Katsina na północy kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/174/m306862.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nigeria;sa;informacje;o;porwanych;dziewczynkach,147,0,1533331.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Są informacje o porwanych dziewczynkach Gubernator prowincji Borno Kaszim Szettima twierdzi, że porwane dziewczynki były w ostatnich dniach widziane
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/m332021.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/boko-haram-przyznalo-sie-do-ataku-na-miasto,25,0,1697049.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Najokrutniejsza akcja Boko Haram w Nigerii W rezultacie ataku i masakry dokonanej niedawno przez islamistów zginęło kilkaset osób. Dokładna liczba ofiar nie jest znana.
bEiRPNmG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)