Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bojówka pseudokibiców rozbita przez CBŚ

0
Podziel się:

Krakowscy policjanci rozbili bojówkę pseudokibiców sympatyzujących z jednym z krakowskich klubów piłkarskich.

Bojówka pseudokibiców rozbita przez CBŚ
(East News)

Krakowscy policjanci rozbili bojówkę pseudokibiców sympatyzujących z jednym z krakowskich klubów piłkarskich. Zatrzymano 23 osoby. 13 z nich pod zarzutem udziału w handlu narkotykami na dużą skalę - poinformował dzisiaj rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Dziesięciu zatrzymanych odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się m.in. zlecaniem pobić członków konkurencyjnych grup.

Sprawę handlu narkotykami w Krakowie i okolicach prowadzili policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego. Współpracowali z funkcjonariuszami z Małopolski. Podczas przeszukania kilkunastu mieszkań policjanci odnaleźli 2,5 kilograma amfetaminy i marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 50 tys. zł oraz akcesoria służące do uprawy konopi indyjskich.

_ - Jak szacują prowadzący sprawę grupa mogła wprowadzić na rynek w Małopolsce znaczną ilość środków odurzających - głównie marihuany, haszyszu, amfetaminy i ecstasy, ale także mefedronu. U osób stanowiących trzon bojówki pseudokibiców zabezpieczono maczety, noże, kije baseballowe, kastety, bagnety a nawet granat. U przywódcy grupy koordynującego przestępczą działalność odnaleziono kilkanaście telefonów komórkowych z kartami pre-paidowymi _ - mówił Nowak.

Według prowadzących śledztwo w grupie panował ścisły podział ról. Można było zostać jej członkiem wyłącznie _ z polecenia _ jednej z osób ze ścisłego kierownictwa i trzeba było _ wykazać się _ wykonaniem zlecenia np. pobicia czy zranienia _ przeciwnika _. Niektóre pobicia w ogóle nie były przez pokrzywdzonych zgłaszane, a jeśli sprawa wychodziła na jaw pokrzywdzeni odmawiali współpracy z policją i nie domagali się ścigania sprawców.

Zatrzymani to mieszkańcy Krakowa w wieku od 23 do 38 lat. Są wśród nich dwie kobiety. Jeden z mężczyzn podejrzewanych o handel narkotykami miał legalnie działającą firmę budowlaną i używał samochodu firmowego do transportu narkotyków. Większość z zatrzymanych osób była już wcześniej karana, w tym niektórzy za zabójstwo.

Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono mienie o wartości prawie 100 tys. zł. Podejrzanym grozi od 6 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności._ - Sukcesem policjantów jest rozbicie hermetyczności grupy i zebranie dowodów, które pozwoliły na przedstawienie zarzutów związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, handlem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi oraz udziałem w bójkach i pobiciach z użyciem niebezpiecznych narzędzi i wymuszaniem. Zatrzymany przywódca grupy usłyszał także zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą _ - powiedział Nowak.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Jednym z wątków jest usiłowanie przejęcia przez grupę ochrony w krakowskich lokalach rozrywkowych. Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidziane są dalsze zatrzymania.

Czytaj więcej w Money.pl
Nakradli samochodów za ponad 1,1 mln zł Śledczy z CBŚ zlikwidowali następną dziuplę samochodową.
Pseudokibice z amfetaminą zatrzymani Ponad 1,5 kg narkotyków, głównie amfetaminy, przechwycili dolnośląscy policjanci. Grozi im do 10 lat więzienia.
Po czterch latach zatrzymali pseudokibiców Do bójki między kibicami klubów Stali Bielsko-Biała i Czarni-Góral Żywiec doszło na Żywiecczyźnie. Uczestniczyło w niej około 100 osób. To było w 2009 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)