Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bójka kibiców w Opolu. 15 osób z zarzutami

0
Podziel się:

Grozi im do trzech lat więzienia.

Bójka kibiców w Opolu. 15 osób z zarzutami
(jinga80 - Fotolia.com)

Pseudokibice, którzy w sobotę po południu na boisku Orlik przy ulicy Bielskiej w Opolu zaatakowali sympatyków piłkarskiego klubu Odry Opole, usłyszeli dziś zarzuty udziału w bójce i pobiciu. Grozi im do 3 lat więzienia.

Jak powiedziała dziś rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu Marzena Grzegorczyk, łącznie w sobotę w godzinach popołudniowych i nocnych zatrzymano w tej sprawie 21 osób. Do zatrzymań doszło w różnych miejscach woj. opolskiego: Dobrodzieniu, Oleśnie, Przyworach i Ozimku.

Pięć z zatrzymanych osób po przesłuchaniach zwolniono, będą występować w sprawie w roli świadków. Natomiast piętnastu z pozostałych szesnastu zatrzymanych dotychczas mężczyzn w wieku od 22 do 43 lat - pseudokibicom dolnośląskiej drużyny piłkarskiej - postawiono już zarzuty udziału w bójce i pobiciu. "Będziemy wnioskować do sądu o rozpoznanie tej sprawy w trybie przyspieszonym" - zapowiedziała Grzegorczyk.

Z informacji policji wynika, że w sobotę wczesnym popołudniem na boisko Orlika przy ul. Bielskiej wtargnęło około 50 mężczyzn, którzy zaatakowali sympatyków opolskiego klubu piłkarskiego. Doszło do szarpaniny. Zdarzenie trwało ok. 2 minut, po czym napastnicy uciekli. Według oficjalnych informacji policji nikt nie odniósł w nim obrażeń.

Nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do sprawy wiadomo, że napastnicy byli kibicami Śląska Wrocław, a napadnięci - sympatykami Odry Opole.

Zatrzymania trwały do późna w nocy. Prócz tego policjanci przeszukali też siedem samochodów, którymi przemieszczali się zatrzymani. Znaleziono w nich kominiarki, ochraniacze na ręce i szczęki, rękawice czy szelki i smycze w barwach dolnośląskiej drużyny piłkarskiej.

Grzegorczyk podała, że w poszukiwaniach i zatrzymaniach dolnośląskich pseudokibiców brali udział policjanci wydziałów ruchu drogowego, prewencji, kryminalni, a także policyjni wywiadowcy oraz przewodnicy z psami tropiącymi. W sobotę o zdarzeniu na opolskim Orliku powiadomiono wszystkie patrole w województwie, wystawiono blokady dróg i przeszukiwano treny leśne i pola. Przejrzano też monitoring oraz nagrania i zdjęcia zrobione przez uczestników spotkania kibiców opolskiej Odry.

Czytaj więcej w Money.pl
Ogromny pożar składu opon. Droga 94 zamknięta Według straży pożarnej utrudnienia mogą być długotrwałe, bo akcja gaszenia i dogaszania składowiska może potrwać nawet ponad dobę.
Województwo opolskie walczy z wyludnieniem Projekty Specjalnej Strefy Demograficznej będą finansowane z unijnych pieniędzy.
Co zespół Piersi odcisnął w gipsie? Artyści wystąpili w Opolu w koncercie SuperPremier z utworem 07 zgłoś się i odebrali SuperJedynkę w kategorii SuperZespół.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)