Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bohaterowie Basenu Narodowego "nie zasługują na karę"

0
Podziel się:

Premier stanął w obronie trzech kibiców, którzy przed niedoszłym meczem eliminacyjnym piłkarskich mistrzostw świata Polska-Anglia, wbiegli na murawę na Stadionie Narodowym.

Bohaterowie Basenu Narodowego "nie zasługują na karę"
(Tomasz Urbanek/East News)

Premier Donald Tusk stanął w obronie trzech kibiców, którzy przed niedoszłym meczem eliminacyjnym piłkarskich mistrzostw świata Polska-Anglia, wbiegli na murawę na Stadionie Narodowym w Warszawie. _ - Moim zdaniem nie zasługują na karę _ - uważa premier.

O tym, że szef rządu wspiera trzech kibiców, nazwanych przez media _ Bohaterami Basenu Narodowego _, poinformowała na swoim twitterowym i facebookowym profilu kancelaria premiera. _ - Trzeba dbać o bezpieczeństwo na stadionach, ale to była wyjątkowa sytuacja _ - przytoczono opinię Donalda Tuska. _ - Ich akcja nikomu nie zagrażała. Moim zdaniem nie zasługują na karę _ - uważa premier.

Sprawa związana jest z trzema kibicami, którzy we wtorek, gdy oczekiwano na wyjaśnienie, czy odbędzie się mecz Polska-Anglia, wtargnęli na murawę. Biegali, byli ścigani przez służby porządkowe, a pod koniec rzucili się na pokrytą kałużami murawę. Ich zachowanie wzbudziło wielki aplauz kibiców.

40-letni Mariusz W., 41-letni Adam D. i 37-letni Mariusz S. zostali we wtorek zatrzymani przez stołeczną policję. Grozi im do trzech lat więzienie, bądź 5 tys. grzywny. Dzisiaj odbywa się ich rozprawa. Oprócz premiera, _ Bohaterów Basenu Narodowego _ wspierają też inni fani piłki nożnej. Stronę _ Uwolnić Bohaterów Basenu Narodowego _ _ polubiło _ na Facebooku 47 tys. osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier nie spotka się z kibicami. Powód? W spotkaniu, któremu patronuje PiS, nie weźmie też udziału minister sportu.
Od tego bedzie zależała integracja Europy - _ Ten kryzys pokazał, że w rożnych miejscach świata rożne systemy i rożne waluty radzą sobie z nim z rożną skutecznością _- mówił premier.
Kto popiera Tuska? Te liczby to wyjaśnią W październiku rząd cieszył się poparciem 28 proc. respondentów, jako jego przeciwnicy określiło się 42 proc. ankietowanych - wynika z sondażu CBOS.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)