Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Blokada YouTuba w Turcji była nielegalna - uznał Trybunał Konstytucyjny

0
Podziel się:

Dostęp tureckich internautów do YouTube i Twittera został zablokowany przed wyborami komunalnymi pod koniec marca.

Blokada YouTuba w Turcji była nielegalna - uznał Trybunał Konstytucyjny
(Allan Henderson/CC/Flickr)

Turecki Trybunał Konstytucyjny uznał za nielegalną blokadę internetowej sieci udostępniania materiałów wideo YouTube, wprowadzoną dwa miesiące temu przez rząd premiera Recepa Tayyipa Erdogana - poinformowały tureckie media.

Według nich uzasadnienie tego orzeczenia zostanie obecnie przekazane państwowemu nadzorowi telekomunikacyjnemu.

Dostęp tureckich internautów do YouTube i Twittera został zablokowany przed wyborami komunalnymi pod koniec marca. Wcześniej w obu tych mediach społecznościowych pojawiły się nagrania rozmów telefonicznych mających demaskować praktyki korupcyjne w najbliższym otoczeniu Erdogana. Blokadę Twittera zniesiono już na początku kwietnia na mocy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Twitter zgodzi się na żądania tureckich władz? Twitter musi ustanowić swego przedstawiciela prawnego w Turcji i zgodzić się na blokowanie niektórych kont indywidualnych, jeśli chce rozwiązać problem, który sprawił, iż turecki rząd zablokował dostęp do tego serwisu.
Twitter blokuje treści antyislamskie W maju 2012 roku pakistańskie władze na krótko zablokowały Twittera, ponieważ jego operator odmówił usunięcia wizerunków Mahometa - materiału uznanego za obraźliwy dla wyznawców islamu.
Turcja nie wypłaci odszkodowania Cyprowi Europejski Trybunał Praw Człowieka zasądził odszkodowania w łącznej kwocie 90 mln euro za skutki tureckiej interwencji wojskowej sprzed blisko 40 lat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)