Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bliscy ofiar katastrofy CASY dostaną po 250 tys. zł

0
Podziel się

Ugoda z MON nie zamyka rodzinom dochodzenia przed sądami dalszych odszkodowań.

Bliscy ofiar katastrofy CASY dostaną po 250 tys. zł
bEhbunxh

Po 250 tys. zł otrzymają najbliżsi członkowie rodzin wojskowych, którzy w styczniu 2008 r. zginęli w katastrofie samolotu CASA pod Mirosławcem. Przed sądem podpisano ugody między 23 osobami a MON w tej sprawie.

Ugody zatwierdził Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście. Wcześniej prawnicy rodzin i resortu obrony zgodnie oświadczyli, że akceptują wynegocjowany projekt porozumienia opiewającego na taką samą kwotę, jaką Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa zaoferowała najbliższym ofiar katastrofy smoleńskiej. Sąd przygotował więc druki ugody i przedłożył stronom do podpisu.

Na mocy zawartej ugody, w terminie do 14 kwietnia, po 250 tys. zł otrzymają: żony, dzieci i rodzice żołnierzy, którzy zginęli pod Mirosławcem. To łączna kwota odszkodowania i zadośćuczynienia za katastrofę. Stwierdzono zarazem, że ugoda nie zamyka rodzinom drogi do dochodzenia przed sądami dalszych ewentualnych świadczeń - to pozostaje ich wolną wolą i jest niezależne od zawartego porozumienia.

bEhbunxj

[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t95101.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/panstwo;czekaja;rekordowe;odszkodowania;przez;katastrofy,64,0,761920.html) Państwo czekają rekordowe odszkodowania. Przez katastrofy
Na początku posiedzenia prawnicy rodzin chcieli utajnienia postępowania, powołując się na to, że w sprawie występują informacje z życia rodzinnego i tzw. dane wrażliwe. Sąd oddalił ich wniosek, podkreślając, że nikt z rodzin nie jest obecny w sądzie, a sprawa dotyczy publicznych pieniędzy oraz byłych wysokich funkcjonariuszy wojska.

Zadośćuczynień od MON domagają się najbliżsi członkowie rodzin 20 ofiar katastrofy. Podpisane porozumienia dotyczą części rodzin oficerów. Druga część posiedzeń została zaplanowana na 1 kwietnia, ma dotyczyć pozostałych 22 wnioskodawców.

Samolot CASA C-295M rozbił się 23 stycznia 2008 r. podczas próby lądowania pod Mirosławcem (Zachodniopomorskie). W katastrofie zginęła czteroosobowa załoga i 16 wysokich oficerów lotnictwa, wracających z konferencji o bezpieczeństwie lotów. Komisja badająca przyczyny katastrofy uznała, że doprowadził do niej splot wielu okoliczności.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t133850.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rodziny;ofiar;casy;negocjuja;ugody,141,0,785805.html) Rodziny ofiar CASY negocjują ugody Przed Sądem Rejonowym w Warszawie rozpoczęła się rozprawa rodzin i MON.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t87143.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;zarzuty;dla;kontrolera;z;miroslawca,226,0,784354.html) Nowe zarzuty dla kontrolera z Mirosławca Usłyszał zarzut umyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t131948.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/to;jeszcze;nie;koniec;sporu;o;odszkodowania;za;case,32,0,772640.html) To jeszcze nie koniec sporu o odszkodowania za CASĘ Rodziny chcą od armii 250 tysięcy złotych na osobę. Ugoda być może za tydzień.
bEhbunxK
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)