Notowania

błaszczak
04.06.2014 18:22

Błaszczak: Komorowski prowadzi kampanię wyborczą

Miałem wrażenie, że przemawia kandydat na premiera, to wotum nieufności wobec Donalda Tuska - mówi szef klub PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Miałem wrażenie, że przemawia kandydat na premiera, to wotum nieufności wobec Donalda Tuska - tak orędzie prezydenta Bronisława Komorowskiego ocenia szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

_ - Tak to trzeba odczytywać, bo w końcu premier Donald Tusk jest szefem rządu od jesieni 2007 roku _ - powiedział w środę dziennikarzom Błaszczak po wysłuchaniu orędzia, które prezydent wygłosił przed Zgromadzeniem Narodowym.

Polityk PiS dodał, że część zaprezentowanych w orędziu postulatów, dotyczących m.in. polityki prorodzinnej, jest słuszna i znajduje się w programie PiS, jednak nie jest realizowana przez szefa rządu. _ Donald Tusk skupia się na formie - np. ogłasza rok rodziny, ale jednocześnie tnie wsparcie finansowe dla rodzin posiadających jedno dziecko _ - komentował Błaszczak.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/34/241186.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/obama;tylko;ladnie;mowi;a;prezydent;i;premier;sa;bezradni,38,0,1554726.html) *Obama tylko ładnie mówi. A prezydent i premier są bezradni * Według Mariusza Błaszczaka, polskie władze są nieudolne, bo nie potrafią załatwić obecności tarczy antyrakietowej w Polsce.

Jako niepokojące szef klubu PiS ocenił słowa Komorowskiego dotyczące wprowadzenia w Polsce euro. _ - To oznacza peryferyzację Polski, jeżeli doszlibyśmy do strefy euro. PiS jest jednoznacznie przeciwne rezygnacji z polskiej waluty _ - podkreślił.

Jego zdaniem treść prezydenckiego orędzia świadczy o tym, że Komorowski prowadzi już kampanię wyborczą przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. _ Wygląda to na kampanię prezydencką Komorowskiego, która zaczęła się już na pogrzebie generała Jaruzelskiego, bo tam był zwrot w stronę elektoratu postkomunistycznego, a teraz słyszymy zwrot w stronę innej grupy wyborców. To rzeczywiście dość dziwne, bo mieliśmy świętować 4 czerwca, a mamy kampanię wyborczą _ - powiedział Błaszczak.

Komorowski w środowym orędziu wygłoszonym przed Zgromadzeniem Narodowym zachęcał do reform. Jak mówił, jeśli nie przyspieszymy reform, rozwój Polski trwale spowolni. Wśród najważniejszych wyzwań, które stoją dziś przed Polską prezydent wymienił: kryzys demograficzny, budowę konkurencyjności gospodarki polskiej i europejskiej na globalnym rynku oraz kryzys na Ukrainie. Zapowiedział kilka inicjatyw ustawodawczych: zmierzającą do wprowadzenia korzystniejszego rozliczenia podatków dla rodzin, dotyczącą zmian w ustawie o stowarzyszeniach; powtórzył też wtorkową zapowiedź ws. zwiększenia wydatków na obronności z 1,95 do 2 proc. PKB.

Prezydent powiedział również, że po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych powinna się odbyć dyskusja na temat wprowadzenia w Polsce euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama spotka się z Komorowskim i Tuskiem Wizyta amerykańskiego prezydenta rozpocznie się we wtorek o godz. 9.50 od powitania przez Komorowskiego na Wojskowym Lotnisku na Okęciu.
Tusk: "Polska znaczy wolność!" Właśnie skończyło się specjalne orędzie Donalda Tuska.
Ważny dzień dla Obamy. Co powie? Prezydent USA, jak oczekują komentatorzy, będzie chciał wykorzystać orędzie przed Kongresem, by przedstawić się jako zdeterminowanego lidera, gotowego w pełni wykorzystać pozostające mu trzy lata na urzędzie.
Tagi: błaszczak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz