Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Blair: Samoloty nie zniszczą Państwa Islamskiego

0
Podziel się:

Były premier brytyjski uważa, że do pokonania dżihadystów niezbędne może się okazać wykorzystanie sił lądowych.

Blair: Samoloty nie zniszczą Państwa Islamskiego
(Center for American Progress)

Były premier brytyjski, który jest wysłannikiem kwartetu bliskowschodniego, powiedział w BBC, że w celu pokonania dżihadystów Państwa Islamskiego niezbędne może się okazać wykorzystanie sił lądowych.

Zdaniem Blaira dopóki nie będzie gotowości do bezpośredniej walki z tymi ludźmi, będzie można ich powstrzymać, lecz nie pokonać.

W obszernym eseju opublikowanym na stronie internetowej swej Fundacji Wiary (Faith Foundation) były premier Wielkiej Brytanii napisał, że lepiej by było, gdyby w walkach wzięli udział żołnierze z pobliskich regionów - iraccy czy kurdyjscy - lecz to może nie wystarczyć.

_ Istnieją realne dowody, że obecnie państwa Bliskiego Wschodu są gotowe do wzięcia na siebie odpowiedzialności, i w pełni przyjmuję do wiadomości, że na Zachodzie nie ma chęci do angażowania się w walkę na lądzie. Nie możemy jednak wykluczać, że w przyszłości okaże się to absolutnie niezbędne _ - napisał Blair w artykule noszącym poniedziałkową datę.

Wcześniej tego dnia rzecznik organizacji Państwo Islamskie (IS) Abu Muhammad al-Adnani zachęcał muzułmanów do zabijania obywateli państw, które tworzą międzynarodową koalicję do zwalczania dżihadystów w Iraku i Syrii, głównie USA i Francji.

USA i Francja prowadzą naloty na cele Państwa Islamskiego w Iraku. Blair zwraca uwagę, że wróg, z którym przychodzi walczyć, to _ fanatycy gotowi zarówno zabijać, jak i umierać, toteż nie ma rozwiązania, które nie polegałoby na użyciu siły i gotowości do ponoszenia ofiar w doprowadzeniu walki do końca _.

Tony Blair był premierem Wielkiej Brytanii w latach 1997-2007, a obecnie jest wysłannikiem kwartetu bliskowschodniego (ONZ, UE, Rosja, USA) i zajmuje się procesem pokojowym w tym regionie.

Czytaj więcej w Money.pl
"Naloty na islamistów to dopiero początek" Generał Dempsey wyraził opinię, że powodzenie skoordynowanych działań przeciwko Państwu Islamskiemu zależy od większego zaangażowania krajów arabskich.
Hollande zapowiada naloty na dżihadystów _ - Francuskie naloty na pozycje dżihadystów w Iraku rozpoczną się gdy tylko zidentyfikujemy cele, co nastąpi wkrótce - _podkreślił prezydent Francji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)