Notowania

Przejdź na
kara śmierci w iranie
25.05.2014 07:58

Biznesmen stracony za defraudację miliardów

Przedsiębiorca oskarżony w związku ze zdefraudowaniem ok. 2,6 mld dolarów, został powieszony w Teheranie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(yeowatzup/CC/Flickr)

Biznesmen oskarżony w związku ze zdefraudowaniem około 2,6 mld dolarów, został powieszony w więzieniu Evin w Teheranie - poinformowały irańskie władze.

Mahafarid Amir-Chosrawi został skazany w związku ze skandalem ujawnionym w październiku 2011 r. Pewna firma inwestycyjna została wówczas oskarżona o podrabianie dokumentów w celu uzyskania kredytów od co najmniej siedmiu irańskich banków.

Nieoficjalnie mówiło się, że sprzeniewierzone pieniądze posłużyły do wykupu prywatyzowanych właśnie przedsiębiorstw państwowych.

Skandal podsycił konflikt między ówczesnym prezydentem Mahmudem Ahmadineżadem a wpływowymi islamskimi duchownymi.

Iran mieści się w światowej czołówce państw, w których wykonuje się najwięcej egzekucji. Według ONZ w 2013 roku w Iranie stracono co najmniej 500 osób, w tym 57 publicznie, głównie za handel narkotykami. Od początku bieżącego roku powieszono co najmniej 170 skazańców.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam pomimo zakazu ponad milion osób pije... Ponad milion mieszkańców Iranu spożywa alkohol, który jest zakazany w tym 77-milionowym kraju.
Iran będzie się zbroił? Chamenei nakazuje... Najwyższy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei nakazał Strażnikom Rewolucji masową produkcję rakiet
Nieudana egzekucja w Stanach Zjednoczonych W więzieniu w stanie Oklahoma przerwano egzekucję mężczyzny, gdyż podana mu dożylnie nowa mieszanka trujących substancji nie spowodowała jego śmierci.
350 skazanych uniknęło śmierci. Jak? Według prawa szariatu skazany na śmierć za zabójstwo może uniknąć wykonania wyroku, jeśli wybaczy mu rodzina ofiary.
Tagi: kara śmierci w iranie, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz