Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Bitwa o Europę". The Times ostrzega: Radykałowie zdobywają poparcie

0
Podziel się:

Gdyby Francja i Holandia zorganizowały jutro wybory, Le Pen i Wilders by wygrali - pisze gazeta, dodając, że radykalne partie zyskują też na popularności w Holandii, Wielkiej Brytanii czy w Niemczech.

"Tylko mobilizacja centroprawicy <br> może powstrzymać triumf radykałów"
"Tylko mobilizacja centroprawicy <br> może powstrzymać triumf radykałów" (PAP/EPA)

_ Bitwa o Europę _ - to tytuł komentarza w dzisiejszym _ Timesie _. Dziennik ostrzega, że na atakach w Paryżu polityczne punkty zbija skrajna prawica na całym Starym Kontynencie. Apeluje o mobilizację europejskiej centroprawicy, która powstrzymać ma triumfy radykałów.

_ - Gdyby Francja i Holandia zorganizowały jutro wybory, Le Pen i Wilders by wygrali _ - pisze gazeta, dodając, że radykalne partie zyskują też na popularności w Holandii, Wielkiej Brytanii czy w Niemczech. Szczególną rolę w tej mobilizacji odegrać ma Berlin. _ W całej Europie partie protestu zagrażają pełnemu samozadowolenia status quo. Można je pokonać tylko jeśli centroprawica wygra bitwę o idee _ - przekonuje dziennik.

_ The Times _ przypomina, ze niemiecka kanclerz Angela Merkel namawiała zwolenników swojej partii, by odwrócili się plecami do zwolenników populistycznej, antyimigracyjnej Pegidy. Ale gazeta przestrzega przed taką taktyką, jako niewystarczającą.

_ - Gniew antyimigracyjnej, antymuzułmańskiej prawicy nie rozpłynie sie ot, tak. Ludzi kuszonych przez demagogów trzeba zdobyć mocnymi argumentami i rozwiązaniami politycznymi _ - apeluje dziennik. Przykłady? Berlin mógłby dać zielone światło na poluzowanie polityki pieniężnej na południu Europy, by zmniejszyć bezrobocie. Kontrolowanie imigacji w unii mogłoby uciszyć apele o zupełne jej zastopowanie, a Londyn mógłby przyjąć więcej uchodców z Syrii by odciążyć Berlin. _ Centrum musi wytrzymać. A by to zrobić, musi walczyć _ - czytamy w dzienniku.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/m279438.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;ue;valls;nie;jestesmy;chorym;dzieckiem;europy,109,0,1622893.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Valls: Nie jesteśmy chorym dzieckiem Europy Premier Francji zapewnił w Berlinie, że jego kraj przeprowadzi reformy konieczne do uzdrowienia francuskiej gospodarki, i zaapelował do Niemców o okazanie Francji zaufania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/m98347.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/trojstronna;rozmowa;przywodcow;niemiec;francji;i;rosji,255,0,1568255.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Trwają pertraktacje Niemiec, Francji i Rosji Wcześniej rosyjski prezydent wezwał ukraińskich polityków i rebeliantów do rozpoczęcia prawdziwego dialogu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/m331205.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ataki-terrorystyczne-we-francji-ilu,5,0,1691141.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Francuzi się nie boją. Zaskakujący sondaż Dominującym uczuciem, o którym mówią ankietowani, jest gniew - wynika z sondażu ośrodka Odoxa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)