Notowania

tu-154
29.12.2011 18:45

Biegli chcą eksperymentować z drugim TU-154, a armia go sprzedać

Biegli chcą przeprowadzić badania, a wojsko odpowiada: to będzie kosztować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Biegli powołani przez prokuraturę wojskową ws. katastrofy smoleńskiej chcą przeprowadzić badania z wykorzystaniem Tu-154, bliźniaczej maszyny do tej, która rozbiła się 10 kwietnia 2010 r. - podał płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej. *

Rzepa nie ujawnił na czym będą polegać te badania. Drugi Tu-154, po likwidacji 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, został przekazany Agencji Mienia Wojskowego, która chce go sprzedać. _ Agencja zwróciła się do prokuratury w tej kwestii; odpowiedzieliśmy, że na razie maszyna ma pozostać do dyspozycji prokuratury _ - powiedział Rzepa.

Sama AMW podkreślała, że nie oznacza to wstrzymania procedury przygotowania przetargu na sprzedaż samolotu, a jedynie _ uwzględnienie prac prowadzonych przez biegłych _ Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prowadzącej śledztwo w sprawie katastrofy.

Szef MON Tomasz Siemoniak powiedział, że rozmawiał o tym z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem.

_ - Oczywiście ministerstwo obrony jest gotowe na pełną współpracę z prokuraturą, natomiast chcemy uświadomić prokuraturze, że to się wiąże z pewnymi kosztami, że utrzymywanie samolotu, utrzymywanie załóg, jeśli by prokuratura chciała jakieś takie czynności procesowe przeprowadzać, na swój koszt. Czekamy na ostateczne stanowisko prokuratury w tej sprawie. Tutaj pogodzić trzeba różne interesy publiczne _ - dodał szef MON.

O śledztwie smoleńskim czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t97949.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nasi;biegli;zbadaja;wrak;tu-154;seremet;rozmawial;z;rosjanami,229,0,901605.html) Badania wraku Tu-154. Rosja konsekwentna Jest zgoda Rosjan na dopuszczenie polskich ekspertów do badania wraku Tu-154.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86121.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ekspertyza;czarnych;skrzynek;tu-154;moze;wplynac;na;kierunek;postepowania,123,0,998011.html) Jest ekspertyza czarnych skrzynek Tu-154 Dokument zawiera kilkaset stron, obecnie trwa jego analiza.
Tagi: tu-154, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz