Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruskie służby specjalne zatrzymały księdza. Za co?

0
Podziel się

Grupa Białorusinów podpisała się pod apelem do Prokuratury Generalnej o wyjaśnienie sprawy księdza Uładzisława Lazara.

Białoruskie służby specjalne zatrzymały księdza. Za co?
(AP/Fotolink/East News)
bEqApITF

Duchowny z parafii w Borysowie ponad dwa miesiące temu został zatrzymany przez białoruskie służby specjalne.

Jak informuje nasz korespondent, apel do prokuratury podpisało około 30 działaczy tworzącej się partii Białoruska Chrześcijańska Demokracja.

Wital Rymaszeuski - lider tego ugrupowania i zarazem były kandydat na prezydenta uważa, że Prokuratura Generalna powinna poinformować, na ile zgodnie z prawem ksiądz Lazar jest przetrzymywany w areszcie.

bEqApITH

Podkreślił, że pracownicy prokuratury powinni też odpowiedzieć na pytanie, za co tak naprawdę duchowny został zatrzymany. Jak zauważył, na razie sytuacja przypomina _ wykradnięcie człowieka _.

Portal internetowy _ Nawiny _ zwraca uwagę, że białoruskie KGB odmawia komentarzy w sprawie zatrzymanego księdza.

Pod koniec lipca prezydent Aleksander Łukaszenka poinformował o zatrzymaniu pracownika służb specjalnych, który za pośrednictwem przedstawicieli Kościoła katolickiego miał pracować na rzecz obcych państw.

Te słowa prezydenta są łączone właśnie z zatrzymaniem księdza Lazara.

bEqApITN
Czytaj więcej w Money.pl
Ksiądz bił po twarzy i straszył. Rusza proces Ksiądz bił Bartka po twarzy, karku, targał za uszy, oskarżał go o kradzież pieniędzy, mimo braku dowodów i zaprzeczeń chłopca, straszył zawiadomieniem policji i przeszukaniem domu.
Obchody dnia solidarności z więźniami politycznymi na Białorusi Na całym świecie organizowano spotkania, dyskusje, seminaria, pikiety i koncerty.
Skonfiskują auto za jazdę po pijanemu Nowe prawo będzie dotyczyć nie tylko Białorusinów, ale też obywateli innych państw.
bEqApIUi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)