Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś wprowadziła ograniczenia na drogach na okres letni

0
Podziel się

Białoruś wprowadziła czasowe ograniczenia na drogach, które będą obowiązywać od jutra do 31 sierpnia.

Białoruś wprowadziła ograniczenia na drogach na okres letni
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEiueknF

Białoruś wprowadziła czasowe ograniczenia na drogach, które będą obowiązywać od jutra do 31 sierpnia - poinformował na swojej stronie internetowej departament drogowy Ministerstwa Transportu i Komunikacji Białorusi.

Od godziny 11 do 21 przy temperaturze powietrza przekraczającej 25 stopni będzie zakazany na drogach krajowych z nawierzchnią asfaltową ruch środków transportowych z obciążeniem ponad 6 ton na oś. Pojazdy o takim obciążeniu będą się mogły poruszać po drogach Białorusi od godziny 21 do 11.

Ograniczenia nie dotyczą transportu pasażerów, żywych zwierząt, kwiatów, pomocy humanitarnej, mieszanek betonowych i asfaltowo-betonowych, ładunków niebezpiecznych i szybko się psujących, ziarna siewnego oraz ładunków związanych z likwidacją sytuacji nadzwyczajnych.

bEiueknH

Ministerstwo Transportu i Komunikacji ostrzega, że osoby winne uszkodzenia dróg spowodowanego złamaniem ograniczeń będą pociągane do odpowiedzialności.

W sobotę w Witebsku na północy Białorusi został pobity rekord ciepła sprzed 34 lat - poinformowała w niedzielę niezależna gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti". Słupki rtęci wskazywały 32,5 stopnia, o 1,4 stopnia więcej niż 18 maja 1979 r. w Wasilewiczach w obwodzie homelskim na południu kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Na tych drogach będą opłaty. Od kiedy? Łącznie na Białorusi będzie 815 km płatnych dróg, w tym cała trasa z Brześcia do granicy Rosji - poinformowało dzisiaj biuro prasowe rządu.
Złe informacje dla jadących na wschód - _ Wszystkie możliwości przyśpieszenia odpraw zostały wyczerpane, nic już się nie da zrobić _ - mówią strażnicy graniczni.
bEiuekoi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)