Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
11.05.2012 17:03

Bezpieczeństwo na Euro 2012. Policja szuka pomocników

Na nietypowy pomysł łatania dziur personalnych wpadła łódzka policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Studenci znający język rosyjski, angielski lub niemiecki będą pomagać łódzkim policjantom w czasie trwania mistrzostw Euro 2012. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego i Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Od poniedziałku 21 maja do środy 4 lipca tego roku grupa 30 studentów wydziału filologicznego UŁ obędzie w komendzie policji praktyki zawodowe. Przez całą dobę - w tzw. systemie trójzmianowym - będą w tym czasie pomagać policjantom podczas przyjmowania ewentualnych zgłoszeń od cudzoziemców, którzy przyjadą na mistrzostwa do Polski.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wielu obcokrajowców wybrało centrum Polski jako bazę noclegową. Część z nich będzie wyjeżdżała z Łodzi na mecze w Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu. W mieście zorganizowane zostaną strefy kibica.

Zdaniem policji _ wiąże się to ze sporymi wyzwaniami dla służb mundurowych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym czasowo jak i mieszkającym na stałe na terenie województwa łódzkiego _. Dlatego, aby zapewnić _ właściwą i szybką reakcję na zgłoszenie zdarzenia przez osobę, która nie zna języka polskiego _ podpisano porozumienie z uczelnią.

Czytaj więcej w Money.pl
Pan prezydent nie będzie biegał z maczugą jak Kaczyński Tomasz Nałęcz ujawnia, co prezydent zrobi w sprawie Tymoszenko i protestów na Euro 2012.
"Piosenki na Euro 2012 to szczyt żenady" Po dziesięciu latach działalności na próżno szukać ich w największych stacjach radiowych i telewizyjnych. A jednak wrocławski zespół Mikromusic nie narzeka na brak zajęcia i muzyczną posuchę.
Tomaszewski odda ćwierć miliona złotych? "Głupie żądanie" Koledzy z Sejmu są oburzeni wypowiedzią parlamentarzysty PiS.
Tagi: policja, euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz