Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezpieczeństwo na drogach. Francja zaostrza przepisy

0
Podziel się:

W 2014 roku zginęło niemal trzy i pół tysiąca osób - to wzrost o ponad trzy i pół procent w stosunku do roku 2013.

Bezpieczeństwo na drogach. Francja zaostrza przepisy
(Das österreichische Außenministerium/Wikimedia/CC 2.0)
bEJBinEB

Francja zaostrza przepisy, aby zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków na drogach. W 2014 roku zginęło niemal trzy i pół tysiąca osób - to wzrost o ponad trzy i pół procent w stosunku do poprzedniego roku - 2013.

Szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve (na zdjęciu) przedstawił pakiet 26 nowych przepisów. Wśród nich znajduje się zakaz rozmów telefonicznych przez słuchawki. Dopuszczalne jest, jak na razie, urządzeń typu bluetooth. Na niektórych drogach krajowych maksymalna dozwolona prędkość zostanie zmniejszona z 90 do 80 km/h.

Samochody nie mogą parkować bliżej niż pięć metrów od przejścia dla pieszych, bo zasłaniają widoczność.

bEJBinED

Bernard Cazeneuve mówił dalej: postanowiliśmy obniżyć dopuszczalny poziom alkoholu z 0,5 do 0,2 promila. Dotyczy to młodych, początkujących kierowców lub tych, którzy musieli powtórnie zdać na prawo jazdy.

Do tej pory we Francji usiąść za kierownicą po wypiciu dwóch kieliszków wina, jednak większość młodych ludzi nie przestrzegała tego limitu. Dlatego w dyskotekach i barach kończących działalność między drugą a siódmą nad ranem wprowadzono obowiązek udostępniania alkomatów.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/m331762.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/po-ataku-na-charlie-hebdo-ok-dziesiec-osob,48,0,1694512.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Szukają współwinnych masakry w Paryżu Osoby te zostaną przesłuchane w sprawie ewentualnego wsparcia logistycznego, jakiego mogły one udzielać zamachowcom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/m322573.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przestepczosc-we-francji-w-ciagu-roku-liczba,128,0,1684608.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Francja: 25-procentowy wzrost napadów Rozwoju tego zjawiska w tak błyskawicznym tempie jeszcze nie notowano - przyznaje francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/m332769.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/zadluzenie-grecji-francja-poprze-jego,92,0,1699932.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Francja za restrukturyzacją zadłużenia Grecji Przewodniczący grupy socjalistów Bruno Le Roux podkreślił, że zwycięstwo Tsiprasa i jego partii radykalnej lewicy jest bardzo dobrym sygnałem dla Europy.
bEJBinFe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)