Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bez kary śmierci w stanie Waszyngton

0
Podziel się:

Amerykański stan Waszyngton zawiesił wykonywanie kary śmierci. Gubernator Jay Inslee wprowadził specjalne moratorium w tej sprawie. Decyzja została podjęta po wielu miesiącach narad i konsultacji.

Bez kary śmierci w stanie Waszyngton
(windsordi/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Waszyngton to kolejny z amerykańskich stanów, który zdecydował się na taki krok. Łącznie jest ich 17. Gubernator Jay Inslee podkreślił, że obecnie system orzekania kar śmierci nie funkcjonuje najlepiej. Dodał, że dopóki on jest na swoim stanowisku żaden więzień w tym regionie nie zostanie stracony. Ewentualny następca może zmienić to postanowienie.

Inslee jest demokratą, który za swoje działania został skrytykowany przez lokalnych Republikanów. Amerykańskie centrum informacyjne ‘’kary śmierci’’ zaznacza z kolei, że w całym kraju wykonuje się coraz mnie egzekucji i że toczy się szeroka dyskusja na temat zmian w prawie. Mimo to Stany Zjednoczone należą do krajów, w których jest ona wykonywana najczęściej.

Czytaj więcej w Money.pl
Prokuratura żąda kary śmierci dla Carnajewa 20-letni Dżochar Carnajew jest oskarżony o dokonanie 15 kwietnia wraz ze swym starszym bratem Tamerlanem zamachu bombowego na mecie maratonu bostońskiego.
Polacy bez szans na bezwizowe wjazdy do USA? Sprawa zniesienia wiz do USA dla Polaków oddala się. W dalszym ciągu nasi rodacy będą musieli się o nie ubiegać w ambasadzie amerykańskiej.
Plastikowa broń jeszcze groźniejsza Uchwalona w 1988 roku ustawa Undetectable Firearms Act zawiera wymóg, by w każdym pistolecie był umieszczony kawałek metalu, dzięki któremu broń jest widoczna dla wykrywaczy metalu.
Strzelanina i pościg pod Kapitolem Waszyngtońska policja potwierdziła śmierć kobiety, za którą wszczęto pościg.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)