Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bez kar za posiadanie LSD i heroiny. W małych ilościach

0
Podziel się

Nowe, bardziej łagodne prawo będzie obowiązywać w Meksyku.

Bez kar za posiadanie LSD i heroiny. W małych ilościach
(iStockphoto)
bEiKjfOZ

W Meksyku zdecydowano w piątek, że posiadanie niewielkich ilości narkotyków - w tym marihuany, kokainy, amfetaminy, a nawet LSD i heroiny - nie będzie karane.

Nowe prawo z zadowoleniem powitali prokuratorzy, uznając je za podyktowane zdrowym rozsądkiem, także w warunkach zdecydowanej walki, jaką rząd Meksyku wydał handlarzom narkotyków.

Przedstawiciele Prokuratury Generalnej podkreślają zarazem, że w żadnym razie nie jest to legalizacja narkotyków. Agencja Associated Press pisze, powołując się ogólnikowo na meksykańskich prokuratorów, że nowe prawo utrudni też skorumpowanym policjantom wymuszanie łapówek od tych, którzy po narkotyki sięgają okazjonalnie.

bEiKjfPb

Określono maksymalne dopuszczalne ilości narkotyków na użytek własny: 5 gramów marihuany, pół grama kokainy, 50 miligramów heroiny, 40 miligramów amfetaminy i 0,015 miligrama LSD. Zatrzymani z dopuszczalną ilością narkotyków nie będą już pociągani do odpowiedzialności karnej.

W Prokuraturze Generalnej wskazuje się, że w praktyce organy ścigania i tak przymykały oko na posiadanie niewielkich ilości narkotyków, mimo że prawo przewidywało za to surowe kary więzienia.

Na mocy nowego prawa każdy przyłapany z dopuszczalną ilością narkotyku ma być zachęcany do terapii odwykowej. Dla zatrzymanych po raz trzeci terapia będzie obowiązkowa.

ZOBACZ TAKŻE:

bEiKjfPC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)