Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
28.03.2011 09:34

Berlusconi narzeka: To mój 25. proces

Premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że stawi się dziś w sądzie w Mediolanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Włoch Silvio Berlusconi zapowiedział, że stawi się w sądzie w Mediolanie na rozprawie, w której wraz z 11 osobami oskarżony jest o oszustwa finansowe i podatkowe przy zakupie praw do emisji w należącej do niego telewizji Mediaset.

Szef rządu obliczył, że będzie to już 2565 posiedzenie sądu w jego wszystkich procesach._ - To 25 proces, w którym uczestniczę jako oskarżony _ - oświadczył szef włoskiego rządu w poniedziałek rano w wywiadzie dla stacji Canale 5, należącej do jego koncernu. _ - To wszystko w ciągu 17 lat z udziałem ponad tysiąca sędziów, którzy zajmowali się moją osobą i moimi firmami _ - dodał.

Obecna sprawa, znana jako Mediatrade, dotyczy początku lat 90. i zakupu praw do emisji seriali oraz filmów, wyprodukowanych przez amerykańską wytwórnię Paramount Pictures. Transakcje te nie odbywały się bezpośrednio, ale przy udziale amerykańskiego pośrednika. Według aktu oskarżenia to w czasie tych transakcji miało dojść do nadużyć i oszustw oraz przekupienia szefów biura zakupu praw telewizyjnych ze strony Berlusconiego, a część pieniędzy z tych operacji miała trafić z powrotem na jego konta.

Zarzuty oszustw Berlusconi uznał za całkowicie _ bezpodstawne _ i _ śmieszne . - W Mediaset nigdy nie zajmowałem się zakupem praw telewizyjnych i są dowody na to, że od stycznia 1994 roku, gdy wszedłem na scenę polityczną, oddaliłem się od firm, które założyłem, by poświęcić się wyłącznie krajowi _ - oświadczył.

Włoski premier powiedział w telefonicznym wywiadzie dla swojej stacji, że proces Mediatrade jest kolejnym przykładem politycznej kampanii sędziów i prokuratury przeciwko niemu, ponieważ uważany jest przez nich - jak twierdzi - za _ przeszkodę _ i _ wroga _.

_ - Jestem najbardziej oskarżaną osobą we wszechświecie i w historii, ponieważ odbyły się już 2564 rozprawy przeciwko mnie i mojej grupie _ - oświadczył Berlusconi.

Zobacz kobiety ze słynnych imprez premiera Włoch:

;

Po raz kolejny przysięgał na swoje dzieci i wnuki, że żaden zarzut postawiony mu przez prokuraturę w Mediolanie nie jest prawdziwy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t129088.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/berlusconi;zemsci;sie;za;bunga;bunga,226,0,772578.html) Berlusconi zemści się za bunga bunga? Włochy czeka trzęsienie ziemi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;nie;boi;sie;procesu;za;bunga;bunga,168,0,772776.html) Berlusconi nie boi się procesu za bunga bunga Premier Włoch Silvio Berlusconi zapewnił, że jest też spokojny o losy koalicji rządowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/berlusconiego;za;bunga;bunga;beda;sadzic;kobiety,40,0,771880.html) Berlusconiego za "bunga bunga" będą sądzić kobiety Sąd w Mediolanie przychylił się do wniosku prokuratury. Będzie proces w trybie natychmiastowym.
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz