Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Berlusconi może przejść resocjalizację pracując w schronisku lub stajni

0
Podziel się:

Sąd w Mediolanie ma zadecydować o tym, w jaki sposób 77-letni przywódca ugrupowania Forza Italia odbędzie karę 9 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa podatkow

Berlusconi może przejść resocjalizację pracując w schronisku lub stajni
(Alessio85/CC/flickr)

Prawomocnie skazany za oszustwa podatkowe były premier Włoch Silvio Berlusconi mógłby przejść resocjalizację zajmując się psami, kotami, kozami i końmi. Taką propozycję formy odbywania kary przedstawiło włoskie Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt i Środowiska (Aidaa).

W czwartek sąd w Mediolanie ma zadecydować o tym, w jaki sposób 77-letni przywódca ugrupowania Forza Italia odbędzie karę 9 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa podatkowe w jego telewizji Mediaset.

Berlusconi został w sierpniu zeszłego roku prawomocnie skazany na 4 lata więzienia, ale nie odbędzie tej kary ze względu na swój wiek. Ponadto większość tej kary podlega amnestii. Pozostały mu trzy kwartały resocjalizacji przez prace społeczne pod nadzorem opiekuna - wychowawcy, lub w areszcie domowym.

Na trzy dni przed kluczowym dla przyszłości Berlusconiego posiedzeniem sądu zaproszenie dla niego skierował prezes włoskiego Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt i Środowiska Lorenzo Croce. Wyraził on gotowość udzielenia mu gościny w jednej z jego placówek. Przypomniał, że organizacja dysponuje miejscami w swych oddziałach dla osób skazanych, które odbywają wyrok pracując społecznie.

_ Mamy gotowy pełny program zajęć, który pomoże byłemu premierowi zdobyć nowe kwalifikacje i przejść resocjalizację _- zapewnił Lorenzo Croce, cytowany przez agencję Ansa.

Kierowane przez niego stowarzyszenie powiadomiło mediolański sąd o tym, że dysponuje miejscem dla byłego premiera w schronisku dla psów i kotów w Brindisi, w Apulii, na południu Włoch albo w stajni w Umbrii, gdzie hazardziści wychodzą z uzależnienia od gier zajmując się końmi.

Delegacja stowarzyszenia zapowiedziała, że uda się w czwartek do sądu w Mediolanie, który zadecyduje o dalszym losie Silvio Berlusconiego. Nie wyklucza się, że sędziowie wezmą pod uwagę wielokrotnie deklarowaną przez niego troskę o psy. Niedawno apelował on do swych zwolenników, by zaopiekowali się psami ze schroniska.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi zbija kapitał polityczny na psach Przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego były premier Włoch zabiega o głosy dla swego ugrupowania wśród właścicieli psów.
Berlusconi: Niech prezydent mnie ułaskawi Po raz pierwszy przywódca centroprawicy wypowiedział się tak jasno na temat swego hipotetycznego ułaskawienia.
Premier Włoch ostro o Berlusconim Premier Letta napisał: _ Berlusconi chcąc wytłumaczyć dzisiejszy szalony i nieodpowiedzialny gest, którego celem jest wyłącznie zatuszowanie jego osobistych spraw. _
Sąd zarzuca Berlusconiemu 'pakt z mafią' Pewne jest to, że 76-letni magnat telewizyjny nie pójdzie do więzienia z racji swego wieku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)