Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
07.01.2015 10:07

Berlin otwarty na dialog z grecką partią Syriza w sprawie strefy euro

W miniony weekend tygodnik Der Spiegel podał, że zdaniem niemieckich władz, Grecja będzie musiała opuścić strefę euro, jeśli Syriza wygra greckie wybory

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.GlynLowe.com / Flickr (CC BY 2.0))

Rząd Niemiec jest gotowy do dialogu z lewicową partią Syriza, jeśli wygra ona wybory parlamentarne w Grecji - donosi dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _. Władze w Berlinie zapewniają też, że nadal zależy im na utrzymaniu jedności strefy euro.

_ Sueddeutsche Zeitung _ przytacza anonimowe wypowiedzi osób z berlińskich kręgów rządowych. Nazywają oni bzdurą informacje o tym, że Angela Merkel pogodziła się już z ewentualnym wyjściem Grecji ze strefy euro, jeśli wybory w tym kraju wygra radykalna Syriza.

Jak czytamy, celem rządu w Berlinie od początku było utrzymanie jedności strefy euro i nic się w tej sprawie nie zmieniło. Będziemy rozmawiać z każdym nowo wybranym premierem w Atenach - miał powiedzieć jeden z przedstawicieli rządu.

W miniony weekend tygodnik _ Der Spiegel _ podał, że zdaniem niemieckich władz, Grecja będzie musiała opuścić strefę euro, jeśli Syriza wygra greckie wybory i zacznie wprowadzać w życie swój program. Partia domaga się m.in. zerwania z polityką zaciskania pasa. Chce także darowania Grecji większości długów.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja wyjdzie ze strefy euro? Niemcy gotowi Niemiecki rząd rozważa różne scenariusze, dotyczące ewentualnego wyjścia Grecji ze strefy euro w konsekwencji zwycięstwa lewicowej Syrizy w nadchodzących wyborach.
Niemiecki rząd o Grecji. "Spełni obowiązki" Zastępca rzecznika rządu zaznaczył, że Grecja w przeszłości wywiązywała się ze swoich zobowiązań. _ - Rząd wychodzi z założenia, że Grecja także w przyszłości będzie spełniać swoje obowiązki - _dodał.
Niemcy gotowe na wyjście Grecji z eurolandu Kanclerz Angela Merkel i minister finansów Wolfgang Schaeuble uważają, że euroland poradzi sobie z rezygnacją Grecji ze wspólnej waluty.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz