Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Belgów czeka kolejny, długotrwały kryzys polityczny?

0
Podziel się:

Niewykluczone. Miesiąc po wyborach zwycięska partia N-VA flamandzkich nacjonalistów nie zdołała utworzyć koalicji rządowej.

Belgów czeka kolejny, długotrwały kryzys polityczny?
(Simon Aughton/CC/Flickr)
bETovbFh

Cztery lata temu, musiało minąć aż 541 dni , aby powstał nowy rząd federalny.

Celem flamandzkich nacjonalistów , było stworzenie centroprawicowej koalicji z trzema innymi partiami. Ostatecznie jednak nie udało się osiągnąć porozumienia z francuskojęzycznymi chadekami. Tym samym misja szefa N-VA Barta de Wevera jako tzw. _ informatora _, upoważnionego przez króla do prowadzenia negocjacji, zakończyła się fiaskiem.

De Wever podkreśla jednak, że jego partia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. _ N-VA jest największą partią w kraju co wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Będziemy więc nadal robić to co konieczne, by utworzyć rząd jak najszybciej to możliwe _ - powiedział dziennikarzom szef N-VA. Wielu jednak liczy się z tym, że szybko to wcale może nie nastąpić. Nie brakuje obaw, że powtórzy się scenariusz sprzed 4 lat.

bETovbFj

Po poprzednich wyborach parlamentarnych, kryzys polityczny trwał prawie półtora roku. W niderlandzkojęzycznej prasie już dziś można było przeczytać, że _ rok 2010 to była dla Belgii tortura, 2014 zapowiada się jeszcze gorzej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajkują kontrolerzy ruchu lotniczego. Gdzie? Belgijska przestrzeń powietrzna jest zamknięta dziś przez dwie godziny, od 18.45 do 20.45.
Belgowie nie potrafią sformować rządu Po poprzednich wyborach w 2010 roku kryzys polityczny trwał aż 541 dni. Nie wiadomo, czy tym razem sytuacja się nie powtórzy.
Wciąż szukają zabójcy izraelskich turystów Na miejscu zginęły wtedy 3 osoby, a czwarta, ciężko ranna, zmarła w szpitalu. Wśród ofiar jest małżeństwo z Izraela, oraz obywatele Francji i Belgii.
bETovbFK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)