Notowania

Przejdź na
belgia
15.07.2011 13:52

Belgijski sąd: Nie molestował tylko lunatykował

W Belgii uniewinniono mężczyznę oskarżonego o molestowanie dziewczynki, przyjmując linię obrony, według której był on nieświadomy swoich czynów, ponieważ lunatykuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Simon Aughton/CC/Flickr)

Belgijski sąd apelacyjny w Mons uniewinnił mężczyznę oskarżonego o molestowanie seksualne 9-letniej dziewczynki, przyjmując linię obrony, według której był on nieświadomy swoich czynów, ponieważ lunatykuje - poinformowały belgijskie media.

Adwokat mężczyzny, znanego jedynie pod imieniem Tommy, oświadczył, że sąd uznał, iż jego klient _ działał bez własnej woli i świadomości własnych czynów _.

Do zdarzenia doszło w 2004 roku. Gdy ofiara poinformowała o ataku, oskarżony zapewniał, że nic nie pamięta. Pod koniec czerwca tego roku wersję tę potwierdził sąd apelacyjny w Mons - twierdzą belgijskie media.

Adwokat wyjaśnił, że po raz pierwszy belgijski sąd przyjął taką linię obrony. Zdarzały się jednak precedensy w innych krajach, m.in. w ubiegłym roku amerykański sąd uniewinnił mieszkańca Illinois, który dopuścił się molestowania seksualnego w czasie snu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polski;fritzl;ostatecznie;skazany;na;12;lat,207,0,872655.html) "Polski Fritzl" ostatecznie skazany na 12 lat Krzysztof B. spod Siemiatycz, nazwany przez media "polskim Fritzlem", jest ostatecznie skazany na 12 lat więzienia za zgwałcenie swej nastoletniej córki i znęcanie się nad rodziną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t77925.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chemiczna;kastracja;blizej;w;tym;roku,92,0,766556.html) "Chemiczna kastracja" bliżej. W tym roku Skazanych, wobec których sądy orzekły taką terapię, jest obecnie 18.
Tagi: belgia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz