Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Belgijska policja zatrzymała podejrzanego o terroryzm

0
Podziel się:

Według hiszpańskiego MSW Al Lal był szefem finansowym siatki, która - jak się przypuszcza - szkoliła bojowników w bazach w Ceucie i sąsiednim Maroku.

Belgijska policja zatrzymała podejrzanego o terroryzm
(_Skender_/CC/FLickr)

Na podstawie wydanego przez Hiszpanię europejskiego nakazu aresztowania belgijska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o członkostwo w terrorystycznej siatce rekrutacyjnej, wysyłającej bojowników do walczących w Syrii ugrupowań stowarzyszonych z Al-Kaidą.

Hiszpańskie MSW poinformowało, że Abdelatif Al Lal został zatrzymany dziś w Vilvoorde na północ od Brukseli. Agencja Asociated przypomina, że ośmiu ludzi, podejrzanych o członkostwo w tej siatce, zatrzymano w czerwcu w Ceucie - hiszpańskiej enklawie w Afryce Północnej. 16 września został tam też aresztowany przywódca siatki.

Według hiszpańskiego MSW Al Lal był szefem finansowym siatki, która - jak się przypuszcza - szkoliła bojowników w bazach w Ceucie i sąsiednim Maroku. Poinformowano również, że zwerbowani przez tę siatkę walczą przeciwko reżimowi prezydenta Syrii Baszara el-Asada i że niektórzy z nich dokonali samobójczych zamachów.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto nowy cel działania Al-Kaidy Według ekspertów na tle rebelianckich ugrupowań walczących w tym państwie, grupa wyróżnia się dobrą organizacją, sprawną logistyką i źródłami finansowania za granicą.
Al-Kaida chce wykrwawić Amerykę Zawahiri podkreślił, że mudżahedini mogą pokonać Amerykę, dokonując ataków na jej terytorium.
Wybuchy samochodów pułapek w Iraku Do serii wybuchów doszło w sześć dni po serii zamachów bombowych, w których w Bagdadzie i na jego przedmieściach zginęło około 70 ludzi, a 200 zostało rannych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)