Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
12.09.2010 10:25

Będzie polsko-rosyjskie memorandum o współpracy śledczej

Usprawni ono współpracę. Ma być podpisane w październiku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

W październiku do Polski mają przyjechać przedstawiciele Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej - ujawnił Prokurator Generalny Andrzej Seremet. W Polsce ma zostać podpisane memorandum, które usprawni współpracę w działalności śledczej.

Seremet powiedział, że czynione są zabiegi związane z wizytą w Polsce prokuratorów Prokuratury Generalnej Federacji Rosji, do której miałoby dojść w październiku.

_ - Będzie to okazja do podpisania memorandum o współpracy. Cały proces jego zawarcia został zainicjowany w trakcie mojej wizyty w Moskwie 6 maja. Liczę, że zostanie ono podpisane i że przyczyni się do polepszenia, przyspieszenia naszej współpracy _ - powiedział Seremet.

Podtrzymał wypowiedzianą już wcześniej opinię, że w śledztwie smoleńskim niewykluczone jest postawienie zarzutów osobom związanym z organizacyjną stroną wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.

Prokurator Generalny uważa, że polsko-rosyjska współpraca w sprawie śledztwa smoleńskiego _ w zasadzie przebiega pozytywnie _. _ Niepokojące sygnały były w czerwcu - wtedy uważałem, że dokumenty, o które zwracaliśmy się we wnioskach do strony rosyjskiej powinny były już nadejść, a nie nadchodziły _ - dodał. Podkreślił, że obecnie współpracę uważa za prawidłową.

Seremet zapowiedział też, że w najbliższych dniach z Polski do Rosji wysłana zostanie partia materiałów, która będzie wykonaniem rosyjskiego wniosku o pomoc prawną.

Pytany o stan śledztwa Seremet poinformował, że wojskowi prokuratorzy przesłuchali już ponad 300 świadków, zgromadzono 62 tomy akt.

Nawiązując do różnych postulatów pod adresem prokuratury Seremet podkreślił, że trzeba sobie uświadomić, że przedmioty, które stanowią dowód rzeczowy, albo przedmioty badań MAK - nie są jeszcze w zasięgu prokuratury polskiej. _ _

_ - Nadzieją napawa to, że ostatnio oznajmiono oficjalnie, iż prace MAK dobiegają końca i że raport w ciągu dwóch miesięcy będzie opracowany. Musimy dodać jeszcze 60-dniowy termin na ewentualne wniesienie zastrzeżeń przez polskiego akredytowanego przy MAK (Edmunda Klicha - red.). Zapewne potem - nie wyobrażam sobie innego modelu procedowania - także prokuratura otrzyma dowody rzeczowe do wykorzystania procesowego _ - powiedział.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t96190.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/seremet;przyznaje;ze;prokuratura;nie;uniknela;bledow,82,0,623186.html) Seremet przyznaje, że prokuratura nie uniknęła błędów W najbliższych dniach Rosjanie wyślą pierwszą część materiału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sledztwo;smolenskie;z;wieloma;niedociagnieciami,91,0,673627.html) Śledztwo smoleńskie z wieloma niedociągnięciami Prowadzenie postępowania krytykuje były dowódca 36. specpułku lotniczego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t80969.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dostaniemy;tysiace;dokumentow;w;sprawie;smolenska,57,0,669753.html) Dostaniemy tysiące dokumentów w sprawie Smoleńska Ławrow: Robimy to z pominięciem procedur.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, lech kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz