Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Będzie łatwiej o prawo jazdy

0
Podziel się:

W Sejmie jest już projekt ustawy, która pozwoli stworzyć 40 nowych ośrodków egzaminacyjnych.

Będzie łatwiej o prawo jazdy
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

W Sejmie jest już przygotowany przez PO projekt ustawy, która pozwoli stworzyć 40 nowych ośrodków egzaminacyjnych. Gdy znowelizowany kodeks drogowy wejdzie w życie, egzaminy na prawo jazdy będzie można przeprowadzać we wszystkich miastach, w których władzę wykonawczą sprawuje prezydent.

Zdaniem współautora projektu posła PO Krzysztofa Brejzy dotychczasowy podział był niesprawiedliwy - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, które przeprowadzają egzaminy na prawo jazdy, istniały w miastach na prawach powiatu nie mniejszych niż 50 tysięcy mieszkańców, a nie było ich na przykład w liczących około 80 tysięcy mieszkańców Gnieźnie, Inowrocławiu czy Ostrowie Wielkopolskim, bo te nie są miastami na prawach powiatu.

Nowelizacja przewiduje, że to marszałkowie województw będą mogli zdecydować, w którym z prezydenckich miast na podległym im terenie będą przeprowadzane egzaminy. Nie oznacza to jednak że w każdym z takich miast powstaną nowe ośrodki. Będą to jedynie filie już istniejących ośrodków, a w zasadzie punkty egzaminacyjne, w których będzie można uzyskać jedynie prawo jazdy kategorii A lub B.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)