Notowania

prawo jazdy
28.12.2009 06:40

Będzie łatwiej o prawo jazdy

W Sejmie jest już projekt ustawy, która pozwoli stworzyć 40 nowych ośrodków egzaminacyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

W Sejmie jest już przygotowany przez PO projekt ustawy, która pozwoli stworzyć 40 nowych ośrodków egzaminacyjnych. Gdy znowelizowany kodeks drogowy wejdzie w życie, egzaminy na prawo jazdy będzie można przeprowadzać we wszystkich miastach, w których władzę wykonawczą sprawuje prezydent.

Zdaniem współautora projektu posła PO Krzysztofa Brejzy dotychczasowy podział był niesprawiedliwy - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, które przeprowadzają egzaminy na prawo jazdy, istniały w miastach na prawach powiatu nie mniejszych niż 50 tysięcy mieszkańców, a nie było ich na przykład w liczących około 80 tysięcy mieszkańców Gnieźnie, Inowrocławiu czy Ostrowie Wielkopolskim, bo te nie są miastami na prawach powiatu.

Nowelizacja przewiduje, że to marszałkowie województw będą mogli zdecydować, w którym z prezydenckich miast na podległym im terenie będą przeprowadzane egzaminy. Nie oznacza to jednak że w każdym z takich miast powstaną nowe ośrodki. Będą to jedynie filie już istniejących ośrodków, a w zasadzie punkty egzaminacyjne, w których będzie można uzyskać jedynie prawo jazdy kategorii A lub B.

    * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
    * [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: prawo jazdy, ośrodki szkoleniowe, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz