Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będą poprawki do propozycji podwyżki świadczeń pielęgnacyjnych

0
Podziel się:

Od tygodnia w Sejmie trwa protest rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy domagają się od rządu podniesienia świadczenia pielęgnacyjnego.

Będą poprawki do propozycji podwyżki świadczeń pielęgnacyjnych
(Dobuszynski/Reporter)
bFemcZFN

Solidarna Polska zgłosi poprawki do rządowego projektu zmian w świadczeniach pielęgnacyjnych. Posłowie partii Zbigniewa Ziobro będą postulować, by świadczenie osiągnęło poziom płacy minimalnej już od maja.

Ludwik Dorn mówił w radiowej Jedynce, że podczas prac w Sejmie jego klub zgłosi poprawki. Jeśli inne partie polityczne poprą ten postulat, rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymają to o co walczą od tygodnia. Były marszałek Sejmu twierdzi, że presja ma sens a zgłaszanie poprawek to normalny sposób działania partii parlamentarnych.

Od tygodnia w Sejmie trwa protest rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy domagają się od rządu podniesienia świadczenia pielęgnacyjnego. Jest ono wypłacane rodzicom dzieci, którzy z powodu niepełnosprawności swojego dziecka zdecydowali się poświęcić jego opiece i nie mogą podjąć pracy. Aktualnie wynosi ono 630 złotych. Od kilku miesięcy rząd wypłaca rodzicom dodatkowe 200 złotych. Opiekunowie dzieci domagają się, by Donald Tusk spełnił swoje obietnice sprzed 5 lat i zrównał ich świadczenie z płacą minimalną.

bFemcZFP

Rząd pod wpływem protestu zapowiedział stopniowe podnoszenie świadczenia. Od maja miałoby ono wynosić 1000 złotych, od stycznia 2015 - 1200, a od 2016 roku osiągnęłoby poziom płacy minimalnej. To jednak nie satysfakcjonuje rodziców, którzy kontynuują protest. Sejmowe korytarze okupują od 7 dni.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrakty NFZ ze szpitalami podpisane Tylko na Mazowszu i na Dolnym Śląsku trwają jeszcze negocjacje.
Rozwiązania dotyczące OFE są zbyt nieśmiałe? Ireneusz Jabłoński z Centrum Smitha uważa, że obecny system emerytalny jest bardzo skomplikowany, dlatego powinien być uproszczony, a przez to bardziej efektywny.
Koniec z kolejkami do lekarzy specjalistów? Zdaniem OZZL, ograniczenie koszyka świadczeń musi być poprzedzone dyskusją, z udziałem pacjentów i lekarzy oraz z merytorycznym wsparciem.
bFemcZGq
KOMENTARZE
(0)