Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będą kontrole CBA w armii

0
Podziel się:

Nowy minister obrony Tomasz Siemoniak spotkał się z kierownictwem CBA.

Będą kontrole CBA w armii
(pkwczad.wp.mil.pl)

MON zacieśnia współpracę z CBA. Nowy minister obrony Tomasz Siemoniak spotkał się z kierownictwem CBA, a obie strony przyznają, że chodzi o przeciwdziałanie sytuacjom takim jak sprawa zamówień dla jednostki specjalnej GROM.

Prokuratura wojskowa podejrzewa nadużycia podczas przetargu na samochody terenowe dla komandosów. Dziś poinformowano o wszczęciu śledztwa wojskowej prokuratury okręgowej w sprawie nieprawidłowości przy przetargach w GROM.

Rzecznik MON Jacek Sońta zapytany o sugestie prasy, że żandarmeria i wojskowe służby nie radzą sobie ze śledzeniem korupcji w armii, zaprzecza. Zapewnia też, że współpraca z CBA nie oznacza podejrzenia innych nieprawidłowości przy przetargach na wojskowy sprzęt.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RZECZNIKA MON:

Z kolei rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński nie wyklucza w rozmowie z IAR, kolejnych kontroli w armii, podobnych jak ta w GROM.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI RZECZNIKA CBA:

Z nieoficjalnych źródeł IAR wynika, że minister poważnie zastanawia się nad dalszym losem kolejnych zamówień na wojskowy sprzęt, w tym analizie poddawany jest przetarg na samoloty szkoleniowe LIFT.

_ Rzeczpospolita _ powołując się na wysokiego rangą urzędnika ministerstwa twierdzi, że MON zacieśnia współpracę z CBA, bo wojskowa żandarmeria, kontrwywiad i kontrola wewnętrzna nie wypełniają należycie swoich zadań.

Czytaj więcej na temat zmian w polskiej armii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t154586.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojsko;wymaga;zmian;bede;wspierac;reformy,185,0,891577.html) Prezydent chce zmian w armii. A generałowie? - _ Katastrofa smoleńska ujawniła słabości, których usunięcie wymaga zmian w systemie dowodzenia i szkolenia w armii _ - uważa Bronisław Komorowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t98350.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/doradca;prezydenta;naciska;na;generalow;w;sprawie;reform,1,0,890625.html) Rewolucja w armii? Żąda w imieniu prezydenta _ Jeśli szef MON nie podejmie wkrótce decyzji o reformie dowództwa, to później będzie mu już tylko trudniej _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t16920.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejne;zmiany;w;armii;po;raporcie;jerzego;millera,85,0,888661.html) Kolejne zmiany w armii po raporcie Millera Za kilka tygodni MON przedstawi sposób wdrożenia zaleceń zapisanych w dokumencie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)