Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Będą dowody w sprawie księdza Gila?

0
Podziel się:

Do Warszawskiej Prokuratury Okręgowej mają trafić materiały, które mogą okazać się dowodem w sprawie podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez dwóch polskich duchownych na Dominikanie.

Będą dowody w sprawie księdza Gila?
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Jeszcze dziś do Warszawskiej Prokuratury Okręgowej mają trafić materiały, które mogą okazać się dowodem w sprawie podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez dwóch polskich duchownych na Dominikanie. Złoży je Alicja Ortega, dziennikarka telewizji Noticias SIN z Dominikany.

Informację, że dziennikarka zamierza przekazać materiał dowodowy potwierdził rzecznik prokuratury Przemysław Nowak. Według jego informacji dziennikarka przygotowuje w Polsce materiał na temat oskarżanego przez Dominikanę księdza.

- _ Polska prokuratura poprosiła o spotkanie ze mną, odpowiem na wszelkie pytanie, ale nie jestem w żaden sposób świadkiem w tej sprawie, wiem tylko to co relacjonowaliśmy, znam zeznania tych dzieci, ale nie znam księdza Gila, wcześniej nigdy o nim nie słyszałam _ - mówiła TVP Info Ortega.

Dziennikarka zapowiada, że polskim prokuratorom przekaże filmy, które zdobyła w czasie dziennikarskiego śledztwa w sprawie. Twierdzi, że te właśnie filmy znaleziono w komputerze księdza Gila. - _ Te filmy były na twardym dysku jego komputera, który znajdował się w sypialni księdza. Teraz ksiądz twierdzi, że to komputer z którego korzystało wiele osób _ - mówi TVP Info Alicja Ortega.

Ksiądz Gil twierdzi, że nie molestował dzieci w Dominikanie. We wczorajszym wywiadzie dla TVP Info duchowny sugerował, że zarzuty pod jego adresem mogły być spreparowane i może to mieć związek z przestępczością narkotykową.

Dziennikarka twierdzi jednak, że materiały, które przekaże prokuraturze, pochodzą z komputera księdza Gila. Mają być to filmy wideo na których dzieci wykonują czynności seksualne z dorosłymi.

Alicja Ortega twierdzi też, że policja dysponuje zdjęciami dziecka _ przebranego w seksualny sposób _. Zdjęcia mają pochodzić z gabinetu księdza. Ma o tym świadczyć wystrój gabinetu i meble.

W czasie audycji _ na żywo _ w TVP Info występował m.in. Piotr Krysiak dziennikarz stacji, który wczoraj nagrywał rozmowę z księdzem. Krysiak był wcześniej na Dominikanie u ks. Gila.

Według niego na zdjęciach jest gabinet księdza. - _ Ale nie jestem na sto procent pewien _ - zastrzegł. W chwilę później nadeszła wiadomość od oskarżanego księdza: - _ Dostałem SMS od księdza Gila, że to nie jest jego pokój _ - powiedział Krysiak.

Czytaj więcej w Money.pl
Ksiądz Gil: Nie molestowałem chłopców Do prokuratury na Dominikanie zgłosiło się trzech chłopców, którzy twierdzą, iż byli molestowani przez polskiego księdza.
Oskarżony ksiądz nie przyszedł na proces Sąd wyłączył jawność całej sprawy ze względu na ważny interes prywatny pokrzywdzonego Piotra K. Miał on być w 2001 r. jako ministrant molestowany przez ks. K.
Trener piłkarski molestował chłopców? Śledztwo rozpoczęło się przed kilkoma dniami od doniesienia rodziców chłopców.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)