Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
powódź 2010
27.05.2010 14:33

Będą bezpłatne porady prawne dla powodzian

Akcję na terenach dotkniętych powodzią zorganizuje Naczelna Rada Adwokacka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alancrosthwaite/iStockphoto)

W akcję włączyły się Okręgowe Rady Adwokackie z Bielska-Białej, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Opola, Rzeszowa i Wrocławia - podała Naczelna Rada Adwokacka.

Jak podała NRA, _ adwokaci z terenów dotkniętych powodzią będą udzielali bezpłatnych porad wszystkim, których krewni zginęli w wyniku powodzi, którzy utracili swój dobytek lub ponieśli inne straty _.

Kontakty do poszczególnych siedzib Okręgowych Rad Adwokackich udzielających pomocy dostępne są na stronie internetowej NRA: www.nra.pl
Rzecznik prasowy NRA Paweł Rochowicz powiedział, że udzielana pomoc najczęściej zapewne dotyczyć będzie kwestii odszkodowawczych i sporów z ubezpieczycielami, a także uzyskiwania odszkodowań od Skarbu Państwa. _ _

_ - Oczywiście jeśli zaistnieje taka potrzeba, adwokaci pomogą w sprawach dotyczących wniosków o przyznanie pomocy rządowej _ - dodał.

Rochowicz zapewnił, że adwokatura będzie się starała, aby pomoc dotarła bezpośrednio do osób poszkodowanych, a adwokaci zjawili się na terenach dotkniętych powodzią np. w tamtejszych urzędach gmin. Na przykład przedstawiciele lubelskiej rady adwokackiej - jak wskazał - będą udzielali porad w Opolu Lubelskim i Puławach.

_ - Niektóre Okręgowe Rady Adwokackie przekazały też pomoc materialną na rzecz powodzian _ - dodał. Zaznaczył, że w miarę rozwoju sytuacji do akcji bezpłatnych porad mogą włączyć się także adwokaci z innych rejonów kraju.

Tagi: powódź 2010, powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz