Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Batalia o GMO. Wszystkie oczy na prezydenta

0
Podziel się:

Tomasz Tomczykiewicz z PO uważa, że bez żywności zmodyfikowanej genetycznie nie ma przyszłości dla polskiego rolnictwa.

Batalia o GMO. Wszystkie oczy na prezydenta
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zdaniem szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Tomasza Tomczykiewicza (na zdjęciu), prezydent powinien podpisać ustawę o nasiennictwie i to uczyni. Dziś mija konstytucyjny termin podjęcia decyzji przez prezydenta, który ogłosi ją o godzinie 11.

Według Bronisława Komorowskiego oraz części ekspertów, prawo przyjęte przez parlament wprowadza _ tylnymi drzwiami _ możliwość upraw genetycznie modyfikowanych roślin.

Tomasz Tomczykiewicz podkreślał w Programie Trzecim Polskiego Radia, że specjaliści i eksperci dobrze ocenili ustawę o nasiennictwie . _ - To dobry projekt i ważny ze względu na relacje z Unią Europejską - _mówił. Zdaniem posła PO, bez żywności zmodyfikowanej genetycznie nie ma przyszłości dla polskiego rolnictwa.

_ - Największy krzyk jest o ten zapis o rejestracji GMO, ale jednocześnie w tej samej ustawie jest zakaz obrotem GMO - tłumaczy Tomczykiewicz. - Warto o GMO porozmawiać na poważnie, bez emocji, bo większość ekspertów uważa, ze bez tego nie ma przyszłości dla polskiego rolnictwa. Nie można z GMO robić demona XXI wieku - mówi. _

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI TOMASZA TOMCZYKIEWICZA:

Poseł zwrócił uwagę, że kontrowersje wokół projektu ustawy pojawiły się w ostatniej chwili._ - On nie budził w czasie prac żadnych kontrowersji, te kontrowersje ukazały się dopiero kiedy prezydent ma podpisać ustawę - zauważa. _

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI TOMASZA TOMCZYKIEWICZA:_ _

_ _

Prezydent podczas ostatnich konsultacji z ekspertami przyznał, że ustawa o nasiennictwie to bubel prawny. Według niego, w parlamencie w ostatnim momencie do ustawy wrzucono kontrowersyjne zapisy. Dodał jednak, że nie znajduje żadnego potwierdzenia, że żywność GMO jest niezdrowa. Jednak większość ekspertów podczas konsultacji namawiała prezydenta do przyjęcia ustawy związanej częściowo z żywnością modyfikowaną genetycznie.

Przeciwko ustawie kilkukrotnie przed Pałacem Prezydenckim protestowali ekolodzy. Do zawetowania ustawy namawiają prezydenta również internauci. Ponad 600 osób apeluje do Bronisława Komorowskiego o taką decyzję na jego stronie na portalu Facebook. Maciej Muskat dyrektor Greenpeace Polska w rozmowie z IAR liczy, na większe jeszcze zaangażowanie internautów i przede wszystkim, że prezydent poprze losy sprzeciwu wobec GMO.

Czytaj więcej o GMO w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t134887.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/gmo;w;polsce;co;zdecyduje;komorowski,108,0,895852.html) Nie widzi przeciwskazań, ale to bubel prawny Nadal nie wiadomo, czy prezydent podpisze kontrowersyjną ustawę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t134893.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;gmo;nie;jest;zle;ale;ta;ustawa;tak,148,0,892820.html) Wie, że to bubel, ale nie wie czy go zawetuje Prezydent Bronisław Komorowski ocenił po konsultacjach z ekspertami, że ustawa o nasiennictwie to bubel legislacyjny. Według niego w parlamencie w ostatnim momencie do ustawy wrzucono kontrowersyjne zapisy dotyczące GMO.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t136996.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;jest;przeciwny;zywnosci;genetycznie;modyfikowanej,159,0,891039.html) Kaczyński protestuje. Dla dobra ludzkości Prezes PiS sprzeciwia się wprowadzeniu jej na polski rynek.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)