Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bartosz Arłukowicz odejdzie? Po nim cały rząd

0
Podziel się:

Po przegłosowaniu wotum nieufności wobec Bartosza Arłukowicza, będzie czas na konstruktywne wotum nieufności wobec premiera.

Bartosz Arłukowicz odejdzie? Po nim cały rząd
(Jacek Waszkiewicz/Reporter)

Najpierw wotum nieufności dla ministra zdrowia, a później dla całego rządu - tak wygląda plan na początek roku Prawa i Sprawiedliwości. Europoseł ugrupowania Ryszard Czarnecki przewiduje w rozmowie w radiowej Jedynce, że pod koniec stycznia posłowie będą głosować nad odwołaniem Bartosza Arłukowicza.

Według Czarneckiego ministrowie obecnego rządu nie nadają się do kierowania swoimi resortami.

- _ Czerwona kartka dla ministra zdrowia powinna być ostrzeżeniem dla całego rządu, który w naszym przekonaniu nie działa. Jest tak nieudolny i leniwy, że pewne sfery życia publicznego są pozostawione same sobie _ - uważa europoseł.

POSŁUCHAJ RYSZARDA CZARNECKIEGO:

Ryszard Czarnecki ocenia, że po przegłosowaniu wotum nieufności wobec Bartosza Arłukowicza, będzie czas na konstruktywne wotum nieufności wobec premiera. Europoseł wskazuje na luty jako moment zgłoszenia kandydatury profesora Piotra Glińskiego na szefa _ rządu technicznego _.

Czytaj więcej w Money.pl
Posłowie rozstrzygnęli los Arłukowicza Odwołania ministra zdrowia, domagała się cała opozycja.
Marsz PiS nic nie dał. PO zyskuje przewagę Najnowszy sondaż TNS Polska nie pozostawia złudzeń. Po tym, jak PiS zyskało przewagę nad PO, szybko partia Jarosława Kaczyńskiego spadła w notowaniach.
To Kaczyńskiemu dobrze wychodzi Socjolog Paweł Śpiewak o tym jak PiS walczy o powrót do władzy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)