Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barcelona importuje z USA system opieki nad bezdomnymi

0
Podziel się:

Jego celem jest szybkie zapewnienie domu osobom mieszkającym na ulicy. Im szybciej bezdomny znajdzie mieszkanie, tym ma większe szanse na powrót do społeczeństwa.

Barcelona importuje z USA system opieki nad bezdomnymi
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Housing First - amerykański system opieki nad bezdomnymi zostanie wprowadzony w Barcelonie. Jego celem jest szybkie zapewnienie domu osobom mieszkającym na ulicy. Im szybciej bezdomny znajdzie mieszkanie, tym ma większe szanse na powrót do społeczeństwa.

W Barcelonie żyje 3 tysiący bezdomnych. Na ulicy śpi ponad 700 osób. Reszta spędza noce w przytułkach, schroniskach i wynajętych przez miasto mieszkaniach. Jednak często zmienia miejsce pobytu.

Zgodnie z programem Housing First, od października bezdomni będą przypisani do tego samego miejsca i nie będą przychodzić tam tylko na noc, ale będą też spędzać tam cały dzień. „Marzymy, żeby nikt nie spał na ulicy, i uważamy, że to marzenie może się spełnić” - mówił Fracisco Gea, koordynujący wprowadzenie programu.

Z amerykańskich doświadczeń wynika, że przeniesienie bezdomnych do mieszkań jest też najtańszą formą pomocy. Nabierają pewności siebie, szacunku i w krótkim czasie rozpoczynają samodzielne życie. W Europie program wprowadziły m.in. Amsterdam, Helsinki, Wiedeń.

Czytaj więcej w Money.pl
4 muzea, które musisz odwiedzić. Nie są nudne Tu nie zobaczysz drewnianych rzeźb lub olejnych obrazów ale na przykład... pojazdy pogrzebowe.
Trójwymiarowa drukarka ratuje życie Technologia pomogła uratować życie chłopcu, który od czterech lat cierpi na raka.
Są nowe dane o uchodźcach w Polsce 80 procent z nich mieszka w trudnych warunkach lokalowych, a zajmowane przez nich mieszkania często są w złym stanie technicznym i są przeludnione.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)