Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Barbara Mikulski może objąć ważne stanowisko w Senacie USA

0
Podziel się

Senator Mikulski została wybrana do Izby Reprezentantów po raz pierwszy w 1976 roku.

Barbara Mikulski może objąć ważne stanowisko w Senacie USA
(wikipedia/public domain/www.mikulski.senate.gov)
bEgWYNgB

Demokratyczna senator z stanu Maryland Barbara Mikulski oświadczyła wczoraj, że spodziewa się zostać nową przewodniczącą komisji alokacji środków budżetowych Senatu.

Stanowisko to pozostaje do obsadzenia po śmierci senatora Daniela Inouye z Hawajów.

Rzeczniczka senator Mikulski powiedziała, że decyzja ma być oficjalnie podjęta i zatwierdzona podczas zapowiedzianego na czwartek posiedzenia frakcji demokratycznej w Senacie.

bEgWYNgD

Komisja alokacji środków budżetowych jest jedną z kluczowych komisji Senatu. Od jej zgody zależy przeznaczanie środków z budżetu federalnego na konkretne cele.

Senator Mikulski została wybrana do Izby Reprezentantów po raz pierwszy w 1976. W 1986 roku została wybrana do Senatu. Jest obecnie najstarszą stażem kobietą-senator.

W maju 2010 roku, z inicjatywy senatorów Barbary Mikulski i Ricka Santorum Senat przyjął poprawkę do ustawy imigracyjnej, która umożliwia włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykańskie rakiety k. Słupska. Znamy datę na D. Mulla.
Handel z Rosją - tak, ale bez wiz dla urzędników Stosunkiem głosów 365 do 43 Izba uchwaliła ustawę Magnitskiego, nazwaną tak na cześć zmarłego w więzieniu rosyjskiego prawnika.
Wizy dla Polaków coraz bliżej. Prezydent... Prezydent Komorowski zapowiedział, że zwycięstwo Baracka Obamy to dobra wiadomość dla Polaków starających się o wizy.
bEgWYNhe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)