Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Barack Obama po raz pierwszy w rezerwacie Indian

0
Podziel się:

Jeszcze jako kandydat na prezydenta USA polityk odwiedził Indian w Montanie i został wówczas honorowym członkiem plemienia.

Barack Obama po raz pierwszy w rezerwacie Indian
(PAP/EPA)

Jak poinformował Biały Dom, prezydent rozmawiał ze starszyzną plemienną a także młodzieżą, by jak najwięcej dowiedzieć się o warunkach życia w rezerwacie plemienia Siuksów żyjących w Dakocie Północnej.

Prezydent przedstawił także nowe projekty, które mają wspierać kształcenie indiańskiej młodzieży. Później wziął udział w tradycyjnym indiańskim zjeździe plemiennym, połączonym ze śpiewem i tańcami.

To pierwsza taka wizyta Obamy w czasie jego prezydentury. Jeszcze jako kandydat na prezydenta USA odwiedził on Indian w Montanie i został wówczas honorowym członkiem plemienia. Barack Obama opowiada się za zwiększeniem wsparcia państwa dla Indian, zwłaszcza poprawę opieki zdrowotnej i systemu edukacji, przede wszystkim zawodowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Studiujesz w USA? Zadłużasz się na lata W ciągu ostatnich trzech dekad średnie czesne w publicznym amerykańskim college'u wzrosło trzykrotnie.
Obama: USA zawsze pamięta o żołnierzech Prezydent USA z radością przyjął uwolnienie w Afganistanie amerykańskiego żołnierza Bowe Bergdahla.
Poroszenko spotka sie w Warszawie z Obamą? Prezydent Ukrainy udaje się do Warszawy na obchody Święta Wolności, na które zaprosił go osobiście prezydent Bronisław Komorowski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)