Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.11.2014 20:23

Barack Obama mianował nową prokurator generalną

Jeśli zatwierdzi ją Senat, będzie pierwszą Afroamerykanką na tym stanowisku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

55-letnia Loretta Lynch, kierująca dotąd prokuraturą federalną wschodniego okręgu Nowego Jorku, ma zastąpić Erica Holdera, który pod koniec września złożył dymisję. Jeśli zatwierdzi ją Senat, będzie pierwszą Afroamerykanką na tym stanowisku.

Holder pełnił tę funkcję od początku pierwszej kadencji prezydenckiej Obamy w 2009 roku. _ - Loretta jest być może jedynym prawnikiem w Ameryce, który walczy z gangsterami, potentatami narkotykowymi oraz terrorystami i nadal cieszy się opinią osoby czarującej _ - powiedział prezydent, ogłaszając w Białym Domu nominację Lynch.

Jak zaznacza Reuters, Obama zamierzał ujawnić tę decyzję dopiero po powrocie ze swej rozpoczynającej się w niedzielę podróży do Chin, Birmy i Australii, ale zadziałał szybciej z powodu przecieków prasowych, iż spośród kilku rekomendowanych przez Holdera kandydatów wybrał Lynch.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna uwolniła dwóch Amerykanów. Obama zadowolony Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że to wspaniały dzień dla nich i dla ich rodzin.
Amerykanie wyślą 1500 żołnierzy do Iraku Amerykański kontyngent, który do tej pory liczył 1400 osób, walczy w Iraku z bojownikami Państwa Islamskiego.
Obama napisał poufny list do ajatollaha Iranu Według WSJ Obama zaakcentował w tym piśmie z połowy października, że wszelka współpraca między Stanami Zjednoczonymi i Iranem w walce z Państwem Islamskim jest w znacznej mierze uzależniona od osiągnięcia przez Iran porozumienia z innymi krajami w sprawie irańskiego programu nuklearnego.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz