Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bankructwo Sky Club. Sprawą zajęła się prokuratura

0
Podziel się

Ponad 19 tysięcy osób nie wyjechało na wycieczki, a suma wpłat, jakie zostały dokonane, przekracza 30 mln złotych.

Bankructwo Sky Club. Sprawą zajęła się prokuratura
(PAP/Radek Pietruszka)
bEpVVmGJ

Wszczęto postępowanie sprawdzające dotyczące biura podróży Sky Club, które złożyło do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Poinformowała o tym Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Zawiadomienia w tej sprawie złożyli do prokuratury marszałek województwa mazowieckiego i SLD.

Rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej, prok. Dariusz Ślepokura powiedział, że postępowanie prowadzone jest w sprawie _ doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osób korzystających z usług biura poprzez pobieranie świadczeń pieniężnych za usługi turystyczne w sytuacji, gdy kondycja finansowa biura uniemożliwiała wywiązanie się z zawartych umów _.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie ma teraz 30 dni na podjęcie decyzji, czy zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie.

bEpVVmGL

Przedwczoraj Sky Club, który organizował wyjazdy pod marką własną oraz Triady, złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. Wówczas za granicą było ok. 4,7 tys. klientów biura. Do Polski sprowadza ich mazowiecki urząd marszałkowski. Wczoraj informowano, że za granicą przebywa wciąż ok. 2 tys. klientów biura.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez Sky Club skierował do prokuratury wczoraj marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. _ - Przedstawiciele, znając sytuację finansową zarządzanej spółki i wiedząc, że nie będą w stanie wywiązać się z zaciągniętych zobowiązań, przyjmowali od klientów świadczenia pieniężne, mając świadomość braku możliwości świadczenia wzajemnego _ - mówił Struzik.

Podobny wniosek do Prokuratury Okręgowej w Warszawie złożył poseł SLD Dariusz Joński. Jak napisał w uzasadnieniu, _ do ostatniego momentu przed zgłoszeniem wniosku o ogłoszenie upadłości, biuro podróży pobierało wpłaty od klientów _. _ Należy założyć, że osoby reprezentujące Sky Club działały celowo postanawiając do ostatniej chwili, kosztem swoich klientów, zgromadzić jak największą ilość środków finansowych. Należy podkreślić wyjątkowo naganną postawę zarządu spółki Sky Club, polegającą na pozostawieniu za granicą tysiące polskich obywateli bez jakiejkolwiek pomocy _ - zaznaczono w uzasadnieniu.

Przedwczoraj wieczorem urząd otrzymał od Sky Club wstępną listę osób, które nie wyleciały na urlopy po 3 lipca. Wynika z niej, że ponad 19 tys. osób nie wyjechało na wycieczki, a suma wpłat, jakie zostały dokonane, przekracza 30 mln zł. Od środy do urzędu województwa mazowieckiego trafiło 300 roszczeń. Gwarancja finansowa Sky Clubu wynosi 25 mln złotych.

bEpVVmGR
Czytaj więcej w Money.pl
Turyści wylądowali. "Nie wiemy, co dalej robić" O 6.00 rano na warszawskim lotnisku imienia Fryderyka Chopina wylądowała grupa poszkodowanych przez Sky Club turystów z Maroka.
Oto sposób, aby łatwiej odzyskać pieniądze od biura podróży Klienci, oprócz odszkodowania, mogą domagać się także zadośćuczynienia za zmarnowany urlop.
160 turystów uwięzionych w Maroku. To skutki upadłości Sky Club Po południu planowany jest przylot 130 klientów Sky Club z Grecji, ale jeszcze nie wiadomo, do jakiego miasta.
bEpVVmHm
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)